Цензор.НЕТ

01.03.07 16:39

ЗНАЙ "НАШИХ": ДЕПУТАТ ПАРТІЇ ЮЩЕНКО ТОРГУЄ "ПОРНУХОЙ"

Михайло Гатальський

“Хліба і видовищ!” – це давньоримське гасло здається не втрачає актуальності і сьогодні. Депутат Чортківської районної ради, мабуть, розуміючи, що “хліба” дати народу не може, вирішив забезпечити людей видовищем і взявся за... розповсюдження порнофільмів.

Спочатку було слово... тобто коментар.
 
Не встигло висохнути чорнило на угоді Віктора Балоги та Юлії Тимошенко про співпрацю “Нашої України” та БЮТ на місцевих рівнях, як у деяких регіонах почалося чергове загострення міжусобиць. На початку цього тижня голова Тернопільської обласної організації партії “Батьківщина” народний депутат Василь Деревляний заявив, що на обласному рівні співпраця його політичної сили з “Нашою Україною” практично неможлива.
 
“Зі значною частиною депутатів обласної, міської і районних рад, які не працюють в інтересах міста, району, області, ми не маємо морального права співпрацювати”. – заявив головний бютівець Тернопілля. “Депутат облради, керівник облспирту, разом з депутатом Верховної Ради з антикризової коаліції, продають посади в області, інший депутат облради привласнив все майно облспоживспілки, а депутат районної ради від “Нашої України” організував студію по випуску і розповсюдженню порнографічних фільмів,” – не називаючи імен, сказав Деревляний і тим самим аргументував небажання тернопільського БЮТу співпрацювати з місцевими “нашоукраїнцями”.
 
Василь Деревляний
 
Якщо вірити сказаному, особливо, що стосується порностудії, то до тернопільських “любих друзів” навіть столичним іще далеко...
 
Депутат примудрився продати порнофільми навіть міліціонерам
 
У своїй заяві Деревляний не вказав районної ради, депутат якої вирішив підзаробити на порнографії. Проте під час журналістського розслідування вдалося з’ясувати, що певні порно-політичні події на початку цього року начебто мали місце у Чорткові. Відповідно це й спонукало до поїздки у найбільший за кількістю населення районний центр Тернопільщини.
 
Більшість пересічних мешканців Чорткова звісно ж нічого не знали про місцевий порно-Голлівуд з помаранчевим відблиском. Проте хтось щось таки й чув – незадовго після різдвяних свят міліція затримала молодого чоловіка, який у піцерії намагався продати кілька порнографічних фільмів. Кіно молодик продукував шляхом тиражування у себе вдома, а також начебто пробував себе в ролі режисера, частину фільмів знімаючи самостійно.
 
“Артисти були місцеві. З Голлівуду не запрошували”. – жартує один з місцевих мешканців. Також вдалося почути і про те, що фільми поширювалися серед студентів одного з вузів Чорткова. Конфіденційні джерела у правооохоронних органах підтвердили лише частину цієї інформації.
 
Наприкінці минулого року в Тернопільське обласне управління по боротьбі з торгівлею людьми та проституцією поступила інформація про те, що у Чорткові є людина, яка за певну плату може запропонувати порнографічні фільми. Інформацію взяли на опрацювання.
 
12 січня цього року правоохоронцями була проведена так звана оперативна закупка – під виглядом потенційних клієнтів оперативники в одному з розважальних закладів міста придбали кілька компакт-дисків у 28-річного Ярослава Дзісяка. У будинку затриманого, який розміщений у приватному секторі, правоохоронці виявили ще декілька дисків з порно. Що стосується порностудії, то, як пояснюють правоохоронці, при сучасному технічному оснащенні, для зйомок подібних фільмів достатньо мати вдома комп’ютер і любительську відеокамеру. А якщо в квартирі виявлені комп’ютер та відеокамера, то це аж ніяк не є доказом того, що там облаштували порностудію.
 
Заяв від людей, яких би примушували зніматися у порнофільмах, не поступало. Кримінальну справу проти розповсюджувача порно не порушували за відсутністю складу злочину – він продав невелику кількість компакт-дисків, а за таке кримінальної відповідальності, згідно з чинним законодавством, не передбачено. Окрім того важливим у цій ситуації є ще один момент – молодик розповсюджував порно як приватна особа. Якби розповсюдження проходило через торгові точки, тоді б це вже був кримінал.
 
“З боку правоохоронних органів та прокуратури жодних порушень немає. У порушенні кримінальної справи відмовлено на основі чинного законодавства”. – запевняють в правоохоронних органах. До того ж погодження про відмову в порушенні кримінальної справи погодила обласна прокуратура, оскільки стосовно депутатів місцевих рад такі питання вирішуються тільки на основі “добра” від обласної прокуратури.
 
Ярослав Дзісяк, якого затримали за розповсюдження порнографічних дисків, депутат Чортківської районної ради, представник блоку “Наша Україна”. Тому правоохоронці направили листа на ім’я голови Чортківської районної ради, в якому інформують про те, чим займається депутат. Найближчим часом ймовірно під час засідання комісії з питань етики і регламенту депутати розглянуть тему порнографії у своїх рядах.
 
Окрім діяльності в райраді та розповсюдженням порнофільмів, Ярослав Дзісяк займається ще й педагогічною роботою – викладає стратегічне управління у Чортківському інституті підприємництва та бізнесу, який, до речі, є філіалом альма-матер Президента Віктора Ющенка – Тернопільського національного економічного університету. У порушенні кримінальної справи проти “нашоукраїнця” хоч і відмовлено, але є ще і моральна сторона цієї справи – молода людина, яка ще два роки тому, мабуть, розносила листівки “Вірю! Знаю! Можемо!”, зараз зайнялася розповсюдженням порнофільмів. Загалом же факт того, що депутат-нашоукраїнець розповсюджував порнофільми правоохоронці не заперечують, але ось щодо порностудії, то ця річ не доведена.
 
Але в цій історії ще зарано ставити крапку – Василь Деревляний направив депутатське звернення у правоохоронні органи. Тому інформація, очевидно, буде перевірятися ще раз. До того ж у своєму офіційному коментарі Деревляний відверто сказав: “Депутат районної ради від “Нашої України” організував студію по випуску і розповсюдженню порнографічних фільмів”.
 
Спиртові інтереси та майно облспоживспілки
 
У своїй заяві лідер тернопільських БЮТівців згадав також про торгівлю посадами керівником облспирту та привласнення майна облспоживспілки депутатом облради. Причому в обох випадках, так само як і в історії з порностудією, не називаючи конкретних прізвищ. Проте і цього достатньо.
 
Адже, відомо, керівником облспирту на Тернопіллі є депутат обласної ради, “нашоукраїнець” Анатолій Матковський. Під час виборчої кампанії керівники спиртових та цукрових заводів області були широко представлені у виборчих списках “Нашої України” та БЮТ. Після виборів, коли на всеукраїнському рівні БЮТ залишився в опозиції, а “Наша Україна” на роздоріжжі між розумними та красивими, мала місце спроба усунути з посади директора Марилівського спиртзаводу Ігоря Ольшаковського, який є депутатом облради від БЮТу. Відповідно звідси і тягнеться портфельний конфлікт. Що ж до облспоживспілки, то її впродовж уже багатьох років очолює Михайло Лазар, депутат облради, член фракції “Наша Україна”.
 
Ніхто з інших “нашоукраїнських” депутатів облради ніякого відношення до облспоживспілки немає. До речі, після минулорічних виборів, напередодні першої сесії облради, “Наша Україна” офіційно заявила, що на посаду голови облради висуватиме саме Михайла Лазаря. Таким чином керівник облспоживспілки мав стати суперником теперішнього керманича облради Михайла Миколенка. Проте прогнозуючи свою поразку, “нашоукраїнці” заявленої кандидатури так і не висунули. Після поразки “Нашої України” на виборах голови облради її стосунки з БЮТом загострилися. З тих пір ці дві політичні сили між собою співіснують, немов пес з котом – ніби і друзі, але помиритись не можуть.
 
Структура, яку очолює Лазар, вразлива для критики опонентів. Проте стосовно механізму яким чином було привласнено майно облспоживспілки, бютівці поки що про це мовчать, але ймовірно, що це ненадовго, адже конфлікт між тернопільськими “любими друзями” та “тимошенківцями” не вичерпаний.
 
Порноскандал став відповіддю за “статус-кво”?
 
Деревляний не першим почав наступ на опонентів. На минулому тижні тернопільські “любі друзі” скликали прес-конференцію, на якій обіцяли розповісти про перспективи співпраці з БЮТ на місцевому рівні. Під час цієї зустрічі з журналістами,  заступник голови Тернопільської обласної організації НСНУ, депутат облради Михайло Скибньовський повідомив, що у 3-4 районних радах області співпраця з БЮТом поки що неможлива. І щонайважливіше – неможлива така співпраця і в обласній раді. Мовляв, конфлікт інтересів, там зайшов надто далеко, тому потрібен час, щоб врегулювати ситуацію.
 
Окрім того після вступу у дію імперативного мандату Скибньовський пообіцяв відновити статус-кво. “Наша Україна” в обласній раді недорахувалася вже 10 депутатів, які повністю або частково співпрацюють з бютівською більшістю. Через це й уся влада в облраді належить тимошенківцям.
 
Скибньовський пообіцяв, що після вступу у дію імперативного мандату, перебіжчики будуть позбавлені депутатства. Таким чином “Нашій Україні” вдасться відновити свою чисельність і тоді разом з УНП буде створена нова більшість з 61 депутата (загалом в облраді 120 депутатів).
 
Василь Деревляний, як лідер тернопільського БЮТу, такого стерпіти звісно ж не міг. Тому, ймовірно, саме за “статус-кво” “Наша Україна” отримала порнографічний скандал. Поки що тернопільські “любі друзі” займаються “гасінням пожежі” – мовляв нема конкретних прізвищ, значить усе це видумка. З часом можливо перейдуть у наступ у вигляді порції компромату проти БЮТу. Потім знову відповідь, уже з конкретними іменами і зі всіма деталями. І так може тривати досить довго. Хоча можливо, що хтось відчує, що в нього тонша папка з компроматами і здасться без бою. Проте в будь-якому випадку, співпрацею між БЮТ і “Нашою Україною” на Тернопіллі не пахне.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику