Цензор.НЕТ

14.05.10 17:11

НЕРОЗВАЖЛИВІСТЬ ДУРНЯ

Все, що відбувається сьогодні, є частиною вже традиційного політичного цирку. Жоден високопосадовець або бізнесовий магнат ніколи за всю найновішу історію не притягався до відповідальності, засуджувався або ув’язнювався за корупцію, і це в країні, яка просто потопає в хабарництві та нігілізмі.

У нас немає проблем з тим, що адміністрація президента Віктора Януковича почала свою антикорупційну кампанію з кримінального переслідування своєї суперниці по президентським виборам, колишнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

Наша проблема з усією цієї справою полягає в тому, що все це може погано закінчитись – і не лише для Тимошенко. Попри те, що деякі читачі вважають «КиївПост» протимошенківським форумом, ми б першими аплодували її засудженню та ув’язненню за будь-яке порушення законів, яке вона здійснила, якщо судовий процес буде чесним та публічним.

Однак, в Україні так буває дуже рідко, і цього разу, навряд чи станеться. Все, що відбувається сьогодні, є частиною вже традиційного політичного цирку. Жоден високопосадовець або бізнесовий магнат ніколи за всю найновішу історію не притягався до відповідальності, засуджувався або ув’язнювався за корупцію, і це в країні, яка просто потопає в хабарництві та нігілізмі. Так само, як вони б’ються на публіці, українська еліта піклується одне про одного, коли справа стає серйозною.
Події цього тижня продемонстрували, що старі пси Януковича так і не навчились новим трюкам.

Прокурори що, справді очікують, що хто-небудь повірить у те, що за відновленням 12 травня старої кримінальної справи проти Тимошенко за підозрою у підкупі суддів не стоять жодні політичні мотиви? Цю справу було відкрито при колишньому президентові Леоніді Кучмі в 2003 році та закрито, коли Тимошенко вперше стала прем’єр-міністром у 2005. Вони знають, що сьогоднішній лідер опозиції завтра може прийти до влади, тому ми сумніваємось, що прокуратура старанно займатиметься цією справою. Зараз вони просто роблять те, що їм наказали.

Або адміністрація що, справді думає, що хтось повірить, що вона не втручається у систему кримінального правосуддя? Всі українці знають, що міліція, прокуратура та судді є одними з найбільш контрольованих політичними силами та корумпованих елементів суспільства.

Окрім витягування з архівів старої справи, адміністрація Януковича оголосила про те, що вони найняли три американські фірми для перевірки державних фінансів та проведення розслідування щодо нецільового використання Тимошенко 12 мільярдів доларів з державного бюджету, коли вона була прем’єр-міністром.
Ми б із задоволенням хотіли побачити результати цього розслідування, однак ми дуже сумніваємось, що їх коли-небудь буде опубліковано. Ми також сподіваємось, що адміністрація Януковича копатиме глибше у часі, хоча це, мабуть наївні сподівання. Нагляд за тим, як українські уряди витрачають гроші платників податків, є поганим. Корупція та крадіжки з державної скарбниці стали звичайною річчю. Запитайте про це прем’єр-міністра Миколу Азарова, який розповів минулого року перед аудиторією в Палаті торгівлі в Україні, що коли він був міністром фінансів, він попросив інших посадовців обмежити свої крадіжки 5 відсотками бюджету.

Тому, пане президенте, якщо ви маєте серйозні наміри розпочати антикорупційну кампанію, ви маєте повну підтримку «КиївПост». А слідчі не матимуть проблем з пошуком об’єктів для розслідування.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику