Цензор.НЕТ

12.08.10 12:15

АМЕРИКАНСЬКІ ГРУПИ ЗАСУДЖУЮТЬ ДІЇ ЯНУКОВИЧА

Два продемократичних інститути розкритикують Президента України Віктора Януковича за згортання демократичних досягнень після Помаранчевої революції 2004.

Інститути, які представляють провідні політичні партії США, мають оприлюднити свою спільну заяву найближчим часом.

У заяві, підготовленій Міжнародним республіканським інститутом та Національним демократичним інститутом, яка потрапила у розпорядження «Файненшнл Таймс», йдеться про нещодавно ухвалений закон про вибори, який нечесним шляхом зменшує шанси опозиційних партій на місцевих виборах, що мають відбутись 31 жовтня.

Хоча ця заява є поки що найгострішою критикою діяльності Януковича міжнародними організаціями, їй передувала низка звинувачень з боку опозиційних партій та засобів інформації країни. Вони звинувачували проросійського лідера України та віддану йому коаліцію у наступі за кремлівським зразком на демократію та свободу слова з моменту їхнього приходу до влади.
Посилаючись на закон про вибори, ухвалений 29 червня прихильниками президента в парламенті та підписаний Януковичем 27 липня, в заяві піддається гострій критиці те, що він «обмежує виборчий потенціал» опозиційних партій, забороняючи виборчим блокам та партіям, зареєстрованим менше року тому, брати участь у виборах.

«Обмеження щодо нових партій та незалежних кандидатів є необґрунтованими у світлі принципів, які визначає Конституція України, а також міжнародних зобов’язань та обов’язків, які взяла на себе Україна,» - йдеться у заяві.
Продемократичні активісти вітали прогрес, якого досягнула Україна з часів Помаранчевої революції. Тоді було відмінено сфальсифіковані на користь Януковича результати президентських виборів, і до влади на п’ять років прийшов його прозахідний суперник Віктор Ющенко. Україну вважали рідкісним світочем демократії в оточенні Росії, і активісти сподівались, що ця тенденція збережеться не зважаючи на перемогу Януковича на лютневих виборах.

Однак, МРІ та НДІ називають останні події великою загрозою для демократії в Україні, зазначаючи: «Ці події можна охарактеризувати як зміну законодавчої бази для створення обмежень для конкуренції та…необґрунтованого порушення права громадян на законний вибір».

Коаліційну більшість Януковича в парламенті також критикують за ухвалення цих нових правил напередодні виборів «непрозорим шляхом, майже без публічного обговорення».
Опозиційні партії заявляють, що їхні лідери та прибічники стикаються зі зростанням політичного переслідування. Трьох високопосадовців, які минулого року працювали в уряді Юлії Тимошенко, яка сьогодні є лідером опозиції, було заарештовано за звинуваченнями у корупції. В середу працівники Служби безпеки України захопили офіс партії Тимошенко в Криму.
Янукович неодноразово заперечував неправомірні дії.

Однак у відкритому листі, оприлюдненому цього тижня, Міжнародний інститут преси закликав Януковича покласти край «загрозливому погіршенню свободи преси за останні півроку».
«Існує занепокоєння, що Україна втрачає здобутки в сфери свободи преси,» - додає інститут, що базується у Відні.
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику