Цензор.НЕТ

05.03.17 14:30

Як нардепи БПП підтримують Романа Насірова

Автор: Ірина Салій

Події 4 березня показали, як розділився український політикум у справі Насірова.

Об 11 годині ранку нардеп від "Самопомочі" Андрій Журжій повідомив у Facebook, що НАБУ вивезло Насірова з лікарні "Феофанія" в Інститут кардіології ім. Стражеска для проведення аналізів. Політик написав, що нардепи від БПП "намагаються відбити Насірова в НАБУ", і закликав журналістів і громадськість терміново приїхати. 

Як нардепи БПП підтримують Романа Насірова 01

(Фото зі сторінки Андрій Журжій)

Імовірно, такі побоювання Журжія було спровоковано інформацією про те, що "Блок Петра Порошенка" підготував проект заяви на підтримку Насірова. Пізніше БПП це офіційно спростував.

Але під медзакладом, куди привезли Насірова, постійно перебували нардепи Олександр Третьяков і Гліб Загорій. Також тут бачили Валерія Давиденка й Андрія Антонищака. 

Як нардепи БПП підтримують Романа Насірова 02

Присутність нардепів викликала підозри, оскільки Насірова не квапилися переносити у приміщення. Він і далі лежав у кареті швидкої, доки навколо прогулювалися депутати.

Близько 13 години Насірова на ношах під охороною нарешті занесли у приміщення Інституту. Разом із ним пропустили дружину й одного адвоката.

Решта присутніх, серед яких журналісти, депутати й активісти, залишилися на вулиці.

Третьяков розповідав, що дізнався про перевезення Насірова в іншу клініку з чату БПП. А нардеп Загорій переконував, що тільки приїхав розібратися і знає не більше за інших.

Загалом обстеження Насірова в Інституті кардіології тривало понад 4 години.

Весь цей час Загорій і Третьяков були на місці. Вони трималися разом, багато курили, говорили з адвокатами Насірова. А їх у глави ДФС щонайменше дев’ятеро.

В очікуванні вердикту неформальний штаб депутатів БПП перемістився до чорного "мерседеса" Третьякова.

Власник авто сидів на передньому пасажирському сидінні з відкритим вікном, пив каву й говорив із колегами, які стояли на вулиці. Час від часу хтось із його знайомих сідав на заднє сидіння погрітися. 

Як нардепи БПП підтримують Романа Насірова 03

Було видно, як прибув народний депутат Дмитро Андрієвський і підійшов до вікна машини поговорити з Третьяковим. Поблизу з телефоном ходив Загорій. 

Як нардепи БПП підтримують Романа Насірова 04

Увечері на засідання Солом’янського суду підтягнулись опоненти Насірова – опозиціонери всередині фракції БПП Сергій Лещенко й Мустафа Найем, а також позафракційний Борислав Береза. За інформацією журналіста Сергія Щербини, у суд також заходив нардеп БПП Артур Палатний.

Якщо Лещенко назвав Насірова "підмурком корупційної піраміди", то позафракційний Береза висловився про мету візиту м’якше: "Спробувати розібратися в ситуації з Насіровим на місці й подивитися, як буде діяти суддя".

Вечірнє засідання суду сильно затягувалося, і нардепи тут не затримувалися - навіть такі активні учасники, як Загорій і Третьяков.

Ряди відвідувачів ще більше порідшали після звістки про мінування суду, коли всіх змусили вийти на вулицю.

Водночас відомо, що Андрій Антонищак із БПП не тільки дочекався засідання, а навіть примудрився залишитись у залі під час медичного обстеження глави ДФС. Журналістів і спостерігачів на час обстеження змусили вийти. На цій процедурі були присутні прокурори, адвокати Насірова та його рідня – дружина й тесть Олександр Глімбовський, який контролює будівельну корпорацію "Альтіс-Холдинг".

Ірина Салій, спеціально для Цензор.НЕТ


Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику