Цензор.НЕТ

14.06.06 14:10

КУШНАРЬОВ СТВОРИТЬ КОАЛІЦІЮ ЗА ТРИ ДНІ, ПОРОШЕНКО ЧЕКАЄ ПОКИ «РОЗПОГОДИТЬСЯ»

Олександр Мороз зробив сьогодні досить красивий і, здається, ефективний жест, філігранно переклавши провину з приводу затягування коаліції на «Нашу Україну».

Тепер уже їй доведеться викручуватись з цієї непростої ситуації. Щоправда, навряд чи крок соціалістів змусить нашеукраїнців відмовитись від переговорів з регіоналами. Але тим не менше – м’яч на їхній половині поля. Удар за Безсмертним?

Соратник Юлії Володимирівни Володимир ЯВОРІВСЬКИЙ вважає, що тепер «розшито всі тромби, а претензії Мороза – останній з них». «Тобто знято всі поплавки, всі фішки, які могли заважати створенню коаліції. Все сьогодні залежить від «Нашої України» і тільки від неї. Судячи з виступу Безсмертного, у мене склалося відчуття, що вони самі розуміють ту пастку, яка для них відкрита. І якщо вони туди зайдуть, то вже звідти не вийдуть», - зазначає він. Тому Яворівський радить зберігати спокій: «Просто повинні бути міцні нерви у БЮТ і соціалістів. Тоді все стане на свої місця – я в цьому не сумніваюся».

«Наша Україна», схоже не перебуває в захваті від кроку Олександра Мороза, хоча під час його виступу депутати аплодували. Адже тепер доводиться шукати нові аргументи й причини для переговорів з «Регіонами». Щоправда, вони відзначають, що заява соціалістів – крок уперед. Принаймні, про це говорить Геннадій УДОВЕНКО, одночасно відзначаючи, що посади нині – «не головне»: «Якщо ми почнемо рахувати посади – це займе дуже багато часу: скільки очок надати посаді Генпрокурора, скільки – заступнику голови райадміністрації… Це величезна сізіфова праця, виконати яку в ці десять днів, що залишилися, неможливо».

Його колега по фракції Петро ПОРОШЕНКО, якого називають чи не головним локомотивом ідеї «широкої» коаліції, особливого ентузіазму теж не показує. Водночас говорить, що «Наша Україна» не вийде з переговорів по створенню помаранчевої коаліції: «Розпогодиться – ми маємо їх продовжувати. Але я думаю, що першим, хто це зробить, буде БЮТ – рішення про його опозиційність вже прийнято». За словами Порошенка, «НУ» ніколи не заперечувала проти того, аби продовжувати переговори саме в форматі трійки, але зазначив, що їх учасники насправді не дійшли згоди з багатьох питань – НАТО, продажу землі, мовного питання. «Не тільки в посадах проблема», - додав він. Сам Порошенко оцінює, що Верховна Рада обере своє керівництво 27 і коаліція буде створена, але не впевнений, що уряд буде проголосований до цього часу.

Микола РУДЬКОВСЬКИЙ говорить, що сьогоднішня заява лідера СПУ – ще одна демонстрація того, що «соціалісти ніколи не ставили кадрові чи особисті питання вище національних інтересів». Він наголошує на тому, що треба дотриматись принципу розподілу відповідальності і взаємних балансів. «Посада голови Верховної Ради – один з інструментів цього. Але ми готові відмовитись і якщо «Наша Україна» хоче реальної співпраці, то вона повинна піти на серйозні поступки. Це стосується і участі в розподілі посад голови Нацбанку і Генпрокурора, і всіх міністрів без виключення, голів обласних і районних адміністрацій. Тоді це буде реальна пропорційність залежно від результатів виборів. Бо саме за підтримки Олександр Мороза і СПУ Ющенко став Президентом», - переконаний депутат.

Водночас, Партія Регіонів і далі дивиться до сварки «трійки» з надією. Звичайно ж – на провал переговорів та залучення Олександра Мороза до «широкої» співпраці. Євген КУШНАРЬОВ, зокрема, говорить про наявність щонайменше 25-30 депутатів інших фракцій, які не вірять в створення помаранчевої коаліції та готові приступити до формування керівних органів Верховної Ради. Щоправда, зазначає - якщо сьогодні розпочнеться переговорний процес між ПР та «НУ», то паралельно створювати міжфракційне об’єднання не доцільно. «Регіони» ж до переговорів з «НУ» завжди готові: «Щодо посади спікера, яка нібито залишається за «Нашою Україною», то я зараз не маю права нікому нічого пропонувати. Почнеться переговорний процес – будуть обговорюватись всі питання, в тому числі й портфелі». Цікаво, що Кушнарьов прогнозує, що при узгодженні всіх позицій для «широкої» коаліції, її встигнуть створити за два-три дні: «Я це обіцяю».

Що ж до можливих дій «Нашої України», то «регіонал» не вірить, що після заяви Мороза «НУ» піде на компроміси: «Коли люди змінюють свою позицію на діаметрально протилежну протягом короткого терміну, від цього сильно пахне кон’юнктурою. В мене є відчуття, що об’єднавчий потенціал там вичерпаний».

Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику