Цензор.НЕТ

18.09.04 11:56

Депутат Мироненко - «Нашей Украине»: «Вы, уважаемые, ведете к фашизму. Где ваша совесть?»

Отдохнувшие и посвежевшие народные избранники вернулись под стеклянный купол Верховной Рады. Уже сейчас можно говорить, что нынешняя сессия парламента, несомненно, будет «горячей». Предлагаем вам избранные цитаты народных избранников из стенограммы пленар

Спикер Владимир Литвин: «Від імені трьох фракцій, які вимагали перерву (Блок Тимошенко, блок Соціалістичної партії і фракція «Наша Україна»), хто буде виступати? Тоді визначтеся, будь ласка, бо Іван Сидорович Бокий говорить, що буде виступати. Так визначіться, я ж не можу!».

«Шановні колеги! Я просив би, я чемно до всіх ставлюся і ставтеся чемно до головуючого. Не можна самому собі передавати слово за іншу людину».

Юрий Соломатин (фракция КПУ): «На доручення виборця з Івано-Франківська Євгена Чайківського, звертаюся до Віктора Ющенка, керівника Блоку «Наша Україна». Що просить виборець: «Прошу передати пану Ющенку мою писульку, бо інакше його не допустять її до нього. Нехай знає, що не всі західнянські хлопи одурманені буржуазними побрехеньками, за якими криється вовча мораль, яка вже зараз взята на озброєння правлячими злодюгами». І далі він запевнює, що він з діда-прадіда є справжній націоналіст. Він скаржиться на місцевих партійних і державних керівників: на Миколу Криця, на мера міста Шкутяка, на його заступника Олександра Сича, на керівника обласного штабу Блоку Юлії Тимошенко Шлімка, - які обіцяли цьому націоналісту допомогу в здійсненні його завдань, але в дійсності, як він перевіряв і в цьому листі наводить, нічого не зробили заради того, щоб він зміг свої переконання здійснити.

І ще він говорить про Ющенка таке: «Він мені імпонує, такий симпатичний, і вміє себе вести, і тим більше, гарно говорити. Але, прийшовши до влади, він не зможе проводити політики в інтересах народу, бо «друзі» (в лапках) не дадуть, вони мають свої амбітні кровні інтереси. Чи саме тому він шукає підтримки американців? Але це не означає, що трагедія наша в котрий раз повторюється. 60 років тому дехто з бандерівців надіявся на підтримку німців. Та німці, завоювавши Україну, розстрелювали бандерівців як своїх потенційних ворогів». Підпис - Євген Чайківський, адреса є. Тому я готовий привселюдно передати представникам блоку «Наша Україна» листа цього виборця. А люди, виборці всієї України, мають зробити з цього висновок. Дякую».

(Шум в зале)

Петр Олийнык (фракция «Наша Украина»): «Я в першу чергу звертаюся до фракції комуністів... окремі люди є в вашій фракції провокатори. Я закликаю вас сьогодні консолідувати свої зусилля на перемогу над режимом... »

Виктор Мироненко (фракция КПУ): «Пан Ю. прийдет к власти, значит курс будет еще хуже, потому что помимо капиталистической направленности, вот этой преступной, за которую вот как раз олигархи и сторонники олигархов, которые находятся в этой самой большой фракции, постоянно голосуют, будут проводить все ту же политику преступную удушения народа, удушения экономики во имя обогащения узкого слоя людей. Более того, будет проводится политика в интересах Соединенных Штатов Америки. Ибо ми знаем, что у пана «Ю» и жена гражданка США, которая... Если брехня - пожалуйста опровергните.

Далее. вы сказали, что Тягнибока вы исключили, дескать фашиста. Но почему нет официального документа об этом? Увы, вы, уважаемые, ведете именно к фашизму. Спасибо.»

Михаил Косив (фракция «Наша Украина»): «Шановні народні депутати, шановні радіослухачі. Я хочу виступити з дещо незвичною заявою. Я хочу подякувати нашим колегам комуністам Соломатіну і Мироненку за ті виступи, які вони тут виголошують з цієї трибуни. Недавно мені довелося проїхати по тих районах Чернігівської, Кіровоградської, Черкаської, Хмельницької, Житомирської областей, які називають червоним поясом. У деяких районах у 2002 році за комуністів голосувало 55 відсотків виборців. Зараз вони уже за комуністів голосувати не будуть. Бо виступи таких депутатів, яких я назвав, наочно підтверджують те, що комуністи ведуть боротьби не проти нинішнього, як вони облудно кажуть, реакційного режиму, а проти блоку Віктора Ющенка. Тому їм за їхні виступи варто тільки...»

Виктор Мироненко (фракция КПУ): «Снова мы слышим постоянно, все эти годы звучит ложь. Ложь заключается в том, что вот дескать за коммунистов все меньше и меньше голосуют, я сейчас фамилии ничьи не называю... И те, кто сейчас выступают, вроде бы, патриоты. За это стыдно должно быть! Ведь вы уничтожили экономику! Вы уничтожаете народ! Почему вы не каетесь? Вы обязаны каяться. Где ваша совесть? Спасибо».

Спикер Владимир Литвин: «Шановні колеги! Прошу. Шановні колеги! Прошу заспокоїтеся. Зараз оголошується до розгляду. Давайте підтвердимо як ми турбуємося про соціальне самопочуття людей. Це проект Закону «Про соціальний захист дітей війни». З процедури чого? Ні! У нас оголошений до розгляду проект Закону «Про соціальний захист». Як у вас з приводу цього, процедури розгляду цього законопроекту, тоді є, будь ласка. Ні. Так, ні.

Я прошу вас, давайте не будемо. Давайте працювати. Все! Не зловживайте терпінням».

Юрий Кармазин (блок «Наша Украина»): «Мені прикро було, що не дали нікому репліки з приводу того, як ображали мого товариша по фракції, кандидата в Президенти Віктора Ющенка... Це удар нижче пояса по людях, які мають... п`ять громадян України вони народили, п`ять! А Україна вимирає. Кожен із вас треба щоб народив по п`ять чоловік - і тоді будемо пишатися цією державою».

Александр Барановский (фракция СПУ): «Тут наш член фракції соціалістів Вернигора, поки ми сиділи, він вірш написав такий: «Діти війни»:

«Повивала мене Решетилівка,

Колисала мене Диканька.

Не в щасливу знайшовсь годиноньку,

Підступила війна до ганку.

Ні в Чапая не встиг пограти,

Ні в будьонівські ескадрони,

Серед двору була гармата

Під ногами були патрони.

Тож тепер маю право зичити,

Щоб відкрили такі прокати,

Де б в шість літ хоч на день позичити

І в дитячу війну пограти».

Я хотів озвучити це».

Виктор Мироненко (фракция КПУ): «Уважаемые соотечественники. К сожалению, сегодня утром в ходе моего выступления и после была очень острая реакция со стороны тех сил, в отношение которых прозвучала правда. Один из этих представителей «Нашей Украины» подбежал к трибуне, пытался то ли вырвать микрофон, то ли еще что-то делать, непонятно. Я думаю, что есть интеллигентные люди в этой фракции, которые сделают замечание своему члену фракции, чтобы вел себя более толерантно»

Игорь Шурма (фракция СДПУ(О)): «Я хотів би звернутися до радіослухачів, як і всі попередні виступаючі, і, очевидно, закцентувати увагу на тому, що сьогодні парламентська трибуна, не дивлячись на всі перестороги, буде тим джерелом інформації, які будуть намагатися передати представники різних політичних партій з метою агітації або контрагітації за своїх кандидатів.

Депутатська фракція соціал-демократів (об`єднаних) вважає за необхідне відзначити особливий характер, а отже і особливе значення роботи шостої сесії. Немає сумніву, що на роботі цієї сесії позначиться виборчий процес. Сприйме парламент цей вплив лише, як об`єктивну реальність чи навпаки зробить домінантою свого буття, залежить виключно від волі політичних сил представлених у парламенті»...
Смотреть комментарии → ← Назад в рубрику