Цензор.НЕТ

04.09.15 17:01
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Як я "лобіювала" Фірташа

Блог на УП

На "Українській правді" з'явилася публікація, в якій припускається, що я лобіюю інтереси...Фірташа. Це розпочалася публічна кампанія, мета якої завалити революційний законопроект, який дозволить негайно повернути в бюджет мільярди, вкрадені злочинним режимом Януковича. З цим законопроектом N3025 можна ознайомитися на сайті ВР.

Він пропонує простий механізм конфіскації різних "міжгір'їв" і перерахунку арештованих коштів в бюджет, і головна його перевага в швидкості отримання результату. Зокрема, згідно законопроекту Генпрокурор подає клопотання про конфіскацію конкретного майна і суд обмежений лише 10 днями, щоб прийняти ухвалу, яка негайна до виконання.

Я радію, що цей законопроект підтримує генпрокурор. Якщо генпрокурор хоче показати результат, я можу цьому тільки радіти. Адже після прийняття цього закону не можливо зістрибнути, бо згідно запропонованого механізму за результат стає відповідальним одна єдина особа, яка обіймає посаду генпрокурора. Тому теба приймати цей закон: вистачить годувати країну поясненнями чому ми не можемо повернути в державу вкрадені у неї ж активи.

Хоча нинішня ситуація дуже вигідна багатьом: частина з них підгодовуються грошима злочинного режиму Януковича, інші роблять собі політичний рейтинг на критиці бездіяльності, отримають під це грантові гроші. Також я не виключаю, що за цілим переліком типу "громадських" організацій, які зараз знищують ініціативу стоять гроші злочинного режиму. Я була особисто була свідком, як цілою зграєю громадських організацій, активістів, журналістів під час Майдану маніпулював Льовочкін. (І вони зараз будуть мене звинувачувати, що я лобіюю інтереси Льовочкіна!!!???)

До речі, під особливий режим спецконфіскації потрапляє майно, не лише тих осіб, що є в переліку законопроекту, а також тих, які під санкціями, в тому числі міжнародними. Їх прізвища відомі. Можна не довіряти мені, проте набрати в пошуку гугла "санкції ЄС українці", "санкції США українці", і ви побачите ці прізвища. Уважно вдивіться в ці списки, ви і побачите кого Захід вважає найбільш одіозними злочинцями режиму Януковича. І я згідна з оцінкою Західного світу!!!

Однак в минулому році деякі особи з західного санкційного списку через суди та завдяки бездіяльності нашої генпрокуратури зуміли зняти з себе санкції, зокрема Арбузов і Портнов.

Так от в законопроекті ці особи є додатково в списочку, так що не зуміють уникнути відповідальності. При чому мова йде про елементарну справедливість, яку вимагав Майдан.

Тому не треба мене звинувачувати, що хтось не потрапи в цей список. Законопроект свідомо акцентований на особах, які потрапили під санкції. Якщо Захід зробив крок N1 застосував санкції, оголосив тих осіб злочинцями-корупціонерами, обмежив їх права на Заході арештом їх активів і рахунків, вибачте, Україна просто зобов'язана зробити крок N2 і повернути вкрадені гроші.

А особливо цинічно виглядає звинувачення на першій сторінці "Української правди", що я лобіюю інтереси Фірташа? Бо у боротьбі з корупцією цієї групи мені довелося добитися дуже конкретного і вагомого результату. Результат такий "нескромний", що не буде "нескромністю" ним похвалитися.

Мова йде про тре, як я зарубала корупційну схему, що мала збагатити Фірташа і компанію на 2 млрд. доларів. І про це знає "Українська правда", тому що вона зіграла відзначну роль в збереженні цих 2 млрд. доларів, за що я їй вдячна і буду про це повторювати, що би не сталося.

Сюжет такий: літом 2012 року в новинах проскочило повідомлення, що фірма Фірташа "Укргазенерго" через Господарський суд зобов'язала державний НАК "Нафтогаз" повернути їй об'єм газу, що на той час коштував 2 млрд. доларів.

Мені здалося, що там щось нечисто, я взялася розслідувати цю тему, виявила і довела, що це був цинічний по грабунок держави, що суд не мав жодних правових підстав приймати це рішення.

При чому акцентую: йшлося не про мільйони, а про мільярди, не гривень, а доларів. Три камази стодоларових банкнот, як я тоді порахувала, щоб читачі зрозуміли помпезність мега-афери.

Три місяці я намагалася надрукувати це розслідування, поки нарешті "Українська правда" героїчно (я не побоюсь цього слова) розмістила матеріал.

Як далі розвивалися події я дізналася від нинішніх працівників СБУ. Мені розповіли, що після виходу цієї публікації Янукович лютував, бо Фірташ, як виявилося не погодив "операцію", щоб не ділитися з Федоровичем. Отож Янукович наказав Якименку підняти все СБУ і блокувати виконання рішення суду. Невдовзі почався Майдан. І уявіть, на хвилиночку, після Майдану Фірташ вимагав від "Нафтогазу" виконати рішення суду... Я знов займалася цим питання. Результат: цей об'єм газу вдалося зберегти для держави.

Для мене результат це найголовніше. І законопроект 3025 це пряма коротка дорога до результату.

Також хочу зауважити, що наразі є троє найбільш затятих публічних противників цього закону... Портнов, Інтер і "Українська правда".
Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики