Цензор.НЕТ

16.07.19 14:59
Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Битва за мажоритарку - чи вийде в "Слуги народу" сформувати однопартійну більшість?

За декілька днів до завершення виборчої кампанії боротьба на виборчих перегонах загострюється. Для здобуття перемоги виборчі штаби мобілізують своїх прихильників, воюють з опонентами та викладають останні агітаційні козирі. 

Однак головна інтрига всієї дострокової кампанії крутиться навколо виключно одного питання - чи вдастся «Слузі Народу» створити самодостатню більшість на основі представників виключно своєї партії.

Останні рейтинги, які демонструють систематичне падіння рейтингу партії «Слуга Народу,» показують, що за виборчими списками вони можуть отримати орієнтовно 120-130 мандатів. Така кількість депутатів не дасть останнім шансу на створення монофракції та монобільшості на основі виключно їхньої політичної сили у парламенті.

У звязку з цим, задля отримання монопольної влади та контролю за Урядом в оточення Зеленського залишається тільки один вихід – докооптувати більшість за рахунок переможців в одномандатних округах. Саме тому, політична ціна питання боротьби за кожного мажоритарника в рамках країни неймовірно зростає.

Особливо це стосується центральних регіонів, де у партії Зеленського не має потужних конкурентів з боку партії «Голос» чи Опозиційної платформи «За життя».

Зокрема, на одному з округів Київської області Ярослав Москаленко чи не єдиний кандидат, який з впевненістю перемагає Зе кандидатку котра на повну використовує ресур каналу 1+1 і адмінтиск за допомогою Офісу президента. Наприклад, нещодавно на плюсах проти нього був запущений чорнушний матеріал: https://youtu.be/ZQalj2ZX1Ck

Незважаючи на цю чорнуху опитування, проведене Соціологічною групою «Рейтинг» у липні 2019 року показало, що серед мешканців виборчого округу №96 (центр м.Вишгород, Київської області) лідером електоральних симпатій серед кандидатів у депутати по одномандатному округу є Ярослав Москаленко, якого готові підтримати 33,0% тих, хто визначився і має намір прийти на дільниці для голосування, 25,5% підтримують Ольгу Василевську-Смаглюк, 10,2% – Романа Буковського, 6,5% – Сергія Замідру, 4,1% – Людмилу Войналович, 4,0% – Олександра Бовсунського, 3,8% – Тетяну Бражнікову. Рейтинг інших кандидатів – менше 2%. 

При цьому 20,4% виборців вірять у те, що Ярослав Москаленко виграє вибори і стане народним депутатом. Про Ольгу Василевську-Смаглюк так говорить 14,5%, про інших кандидатів – менше 3%. 

Саме тому, опоненти починають об'єднуватися проти нього в неформальні коаліції, бо самотужки з таким важковаговиком не зможе на окрузі ніхто тягатися. Зокрема, Зе кандидат і кандидат від ВО «Батьківщина» зараз активно ведуть перемовини про об’єднання.

Окрім того, ЗеКоманда почала активно використовувати адмінтиск. 

Так, вчора у Київській ОДА відбулася нарада під керівництвом нового губернатора Бно-Айрияна і першого заступника голови Офісу Президента Сергія Трофімова. На нараду покликали всіх мерів, керівників департаментів. Особливу увагу приділили виборам на 96 окрузі. Трофімов не соромився вичитувати не лише чиновників за підтримку Москаленка, а й міських і селищних голів. Доходило до абсурду, що розбиралися ситуації хто і що робив поруч з Москаленком на зустрічах з виборцями. Мерів Трофімов закликав зосередитися на ЗЕ кандидатці. Було дано чіткий сигнал: хто буде підтримувати Москаленка, автоматично стане персоною нон-грата. 

На цьому фоні, та з метою підсилення адмінресурсу у виборчій кампанії, Володимир Зеленський сьогодні змінив 70 голів районних державних адміністрацій. Зокрема, на окрузі де від команди ЗЕ балотується журналіст Одександр Дубінський новим головою Обухівської РДА став колишній військовий Ігор Оваденко. 

Такі маніпуляції та намагання вплинути на перебіг виборчої кампанії завдяки адмінресурсу та не чесних технологій ставлять перед виборцями питання: «Так хто вони Слуги Народу? Нові обличчя, які виступають за нові принципи в політиці?

Чи може це заритушовані лика політиків, які з цинізмом та брудними технологіями прагнуть узурпувати політичну систему на основі однієї політичної сили?».

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики