Галина Янченко Народна депутатка, заступниця голови Антикорупційного комітету ВРУ, заступниця голови фракції "Слуга народу"

Редакція Цензор.НЕТ може не поділяти позицію авторів. Відповідальність за матеріали в розділі "Блоги" несуть автори текстів.

Режим надзвичайної ситуації: що зміниться для українців?

2564 9
Режим надзвичайної ситуації: що зміниться для українців?

Зважаючи на тенденцію поширення захворювань на коронавірус, уряд ухвалив рішення продовжити режим надзвичайної ситуації ще на 21 день – до 24 квітня включно.

Випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві, а отже, для того, аби не допустити поширення коронавірусу у геометричній прогресії, карантинні заходи будуть продовжені.

Хочу наголосити, що в першу чергу режим надзвичайної ситуації торкнеться служб цивільного захисту населення, які працюватимуть у посиленому режимі, як і наших медиків, які вже сьогодні протистоять загрозі COVID-19. Він запроваджується для того, аби більш чітко координувати діяльність всіх цивільних служб на державному та місцевому рівнях.

Що означає режим надзвичайної ситуації безпосередньо для громадян?

Підкреслю, що він жодним чином не впливає на громадянські права та свободи українців – на відміну від режиму надзвичайного стану. Але режим надзвичайної ситуації також може створити тимчасові незручності.

Нагадаю, що у цей період влада може: залучати будь-які держструктури та сили для подолання надзвичайної ситуації, посилювати охорону громадського порядку, евакуювати або відселяти постраждалих, проводити санітарну обробку одягу, техніки, обладнання, засобів захисту, запроваджувати обмежувальні заходи, обсервацію та карантин, зупиняти роботу різних організацій та підприємств у зоні надзвичайної ситуації.

Школи та усі заклади освіти продовжать карантин до 21 квітня. Буде змінений формат проведення ЗНО. Докладна інформація про це буде оприлюднена на сайті МОН завтра.

Так, в містах може бути обмежений чи зовсім припинений рух громадського транспорту. Я розумію, що це створить незручності для багатьох наших громадян, але вони - тимчасові.

Додатково до рішення про запровадження режиму надзвичайної ситуації по всій країні уряд постановив:

·  належним чином облаштувати КПП в зонах надзвичайної ситуації з обов’язковим санітарним оглядом громадян та пропуском лише після медичного огляду осіб та дезінфекції транспортних засобів;

·  залучити до роботи на цих пунктах працівників та технічні засоби МОЗ, Нацполіції, Нацгвардії, ДСНС, Держпроспоживслужби;

·  усі приміщення, дороги та тротуари мають проходити ретельну дезінфекцію;

·  надавати допомогу малозахищеним верствам населення із залученням працівників соціальних служб, громадських і волонтерських організацій до надання допомоги.

Бажаю всім нам пережити період вимушеного карантину з розумінням, так, у найближчі 30 днів життя зміниться для всіх нас. А поки закликаю всіх українців зберігати спокій, водночас, дуже серйозно поставитися до посилених обмежувальних заходів, адже їх головна мета – збереження людських життів. І наш тимчасовий дискомфорт повністю її вартує.