ГПУ повідомила про підозру двом співробітникам НАБУ

6453 75
ГПУ повідомила про підозру двом співробітникам НАБУ

5 грудня 2017 заступник Генерального прокурора України Юрій Столярчук повідомив про підозру ще двом співробітникам Національного антикорупційного бюро України.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

ГПУ інкримінує працівникам НАБУ злочини, передбачені двома статтями Кримінального кодексу України: надання неправомірної вигоди посадовій особі (ст. 369) і провокацію підкупу (ст. 370). Детективу НАБУ, раніше затриманому СБУ і ГПУ, повідомлено про підозру 30 листопада.

У НАБУ підкреслюють, що жоден з їхніх співробітників ніколи не провокував підкупу жодної з посадових осіб Державної міграційної служби України чи інших державних органів. А надання неправомірної вигоди чиновниці ДМС відбувалося в рамках "виконання негласними працівниками НАБУ спеціального завдання на підставі постанови прокурора САП про контроль над здійсненням злочину".

Тому склад правопорушення в такому випадку відсутній. Згідно з матеріалами кримінального провадження, чиновник ДМС сама неодноразово озвучувала вимогу про отримання "заохочення" у сумі 30 тис. доларів - спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцеві громадянства України, а згодом - за надання дозволу на проживання на території України.

У Бюро заявляють, що історія з "провокацією" була придумана і використана Генеральною прокуратурою і СБУ як формальний привід для втручання в діяльність НАБУ для блокування подальших розслідувань щодо топ-корупціонерів.

На думку НАБУ, відбувається спланована диверсія проти співробітників Бюро і Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, яка стала можливою через відсутність у НАБУ права на автономне прослуховування.

Нагадаємо, 29 листопада ввечері прес-служба Держміграції повідомила, що СБУ затримала агента НАБУ, сина екс-"регіонала" Боярського, під час спроби дати хабар заступнику голови Держміграції Пімаховій. НАБУ, в свою чергу, заявило: "ГПУ і СБУ незаконно втрутилися в спецоперацію".Разом з тим, СБУ провела обшуки в НАБУ. А заступник голови Держміграції Пімахова, розповідаючи подробиці спецоперації, заявила: виявилося, що Тітенков був Боярським і агентом НАБУ зі спецтехнікою.