Цензор.НЕТ

10.12.17 12:04

"Ті, що зникли за Крим": журналісти розслідують насильницькі зникнення активістів за період російської окупації. ІНФОГРАФІКА

З 43 насильно зниклих протягом 2014-2016 років шість осіб знайдені мертвими і ще 18 не знайдені і вважаються зниклими безвісти.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, журналісти "Медійної ініціативи за права людини" проводять серію розслідувань про зниклих активістів під час окупації Криму в рамках проекту "Ті, що зникли за Крим".

Виступи проти окупації Криму навесні 2014-го були жорстоко придушені. Насильницькі зникнення, тортури, обшуки, погрози, кримінальні репресії - кримський спротив триває досі.

За даними української громадської організації "Крим SOS", з 43 зниклих протягом 2014-2016 років шість людей було знайдено мертвими і ще 18 не знайдені і вважаються зниклими безвісти.

Як зазначається, за три з гаком роки було лише дві серйозні публікації на тему зниклих безвісти в Криму: це серія матеріалів "Без сліду і слідства" на сайті "Крим.Реалії", а також звіт організації "Крим SOS" "Насильницькі зникнення в Криму за період анексії Російською Федерацією. 2014-2016 роки".

Ось календар зникнення людей в процесі окупації Криму в березні-травні 2014 року. На тимчасовій шкалі позначені жертви викрадень: ті, хто повернувся, ті, кого досі чекають, і ті, хто не повернеться уже ніколи. Усі ці викрадення абсолютно точно пов'язані з окупацією Криму. Всі ці дуже різні люди по-своєму чинили спротив.

Ті, що зникли за Крим: журналісти розслідують насильницькі зникнення активістів за період російської окупації 01

Журналісти провели детальне розслідування декількох насильницьких зникнень 2014 року (на схемі вони позначені червоним).

Розслідувачі також спробували розібратися в тому, чому одних зниклих звільнили з полону, інших знаходили мертвими, третіх судили, а хтось поки що так і не повернувся і не дав про себе знати.

 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики