Цензор.НЕТ

22.12.17 18:33

Ціна "Газпрому" для "Нафтогазу" дорівнюватиме ціні газу на європейському хабі, - Коболєв

Ціна природного газу за контрактом на поставку між ВАТ "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України", що діє до кінця 2019 року, згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу, дорівнюватиме ціні на одному з європейських газових хабів.

Ціна "Газпрому" для "Нафтогазу" дорівнюватиме ціні газу на європейському хабі, - Коболєв

Про це заявив глава правління НАК Андрій Коболєв, повідомляє  Цензор.НЕТ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"На майбутнє ціна буде зменшена ... Вона буде наближена до європейської, а якщо говорити точно, вона дорівнюватиме ціні на одному з європейських хабів, що ми вважаємо значним покращенням умов придбання газу в Україні", - сказав він журналістам у Києві в п'ятницю.

А. Коболєв зазначив, що згідно з рішенням арбітражу ціну на II квартал 2014 року було знижено на 27,4% - до $ 352 з $ 485 за 1 тис. куб. м, і такий самий підхід буде застосовано й до майбутніх поставок, але цифра зниження до первісної формули  контракту буде іншою.

"У майбутньому "Нафтогаз" може купувати газ за ціною нижчою, ніж спочатку було передбачено в контракті", - заявив дещо раніше в цей день глава НАК на зустрічі з президентом Петром Порошенком, коментуючи прийняте судове рішення.

22 грудня НАК "Нафтогаз України" заявив про те, що виграв арбітраж проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу щодо всіх спірних питань.

 У свою чергу в "Газпромі" заявили, що Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма зобов'язав НАК "Нафтогаз України" сплатити на користь російської компанії суму простроченої заборгованості за поставки газу в розмірі $2,02 млрд, а також відсотки з 22 грудня 2017 року.

За даними російської компанії, суд також зобов'язав "Нафтогаз" щорічно з 2018 року відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу. Водночас 5 млрд куб. м є річною контрактною кількістю (РКК), тоді як припустима зміна РКК становить 20%, тобто обов'язковий до покупки обсяг становить 4 млрд куб. м.

У "Газпромі" також повідомили, що суд відмовив "Нафтогазу" у праві на перегляд ціни газу за період з травня 2011 року по квітень 2014 року й у стягненні переплати за газ за період з травня 2011 року по 26 квітня 2014 року в сумі близько $14 млрд.

Як повідомлялося, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма 9 листопада переніс граничний термін винесення рішень у справах між НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" за контрактами на поставку і транзит газу на 30 грудня 2017 року і 28 лютого 2018 року відповідно.

Як зазначають у "Нафтогазі", такі дії арбітражу пов'язані з подачею "Газпромом" 7 листопада апеляції на окреме рішення трибуналу від 31 травня 2017 року щодо контракту на поставку газу.

Між "Нафтогазом" і "Газпромом" діє два контракти: на поставку газу і на його транзит по території України. У 2014 році в Стокгольмі були ініційовані провадження щодо кожного з цих контрактів.

Нагадаємо, 31 травня НАК "Нафтогаз України" отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу  у провадженні проти російського "Газпрому" за контрактом на поставку газу. 

Водночас у "Нафтогазі" повідомили, що арбітраж повністю скасував вимогу "Газпрому" за умовою "бери або плати", претензії російської компанії за якою без урахування штрафів і відсотків становили $34,5 млрд.

Крім того, арбітраж скасував заборону на реекспорт газу й постановив переглянути формулу ціни на російський газ з 2014 року.

 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики