Цензор.НЕТ

28.12.17 14:39

Право на справедливий суд - це не тільки судова реформа. Важливі також реформи прокуратури, адвокатури та юридичної освіти, - заступник глави АП Філатов

Справедливе судочинство не може бути забезпечене однією тільки судовою реформою.

Право на справедливий суд - це не тільки судова реформа. Важливі також реформи прокуратури, адвокатури та юридичної освіти, - заступник глави АП Філатов

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на зустрічі з журналістами сказав заступник глави Адміністрації Президента Олексій Філатов, який відповідає за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема в галузі судоустрою, розробку і впровадження судової реформи, представництво Президента України в судах.

"Новий Верховний Суд - перший великий практичний результат судової реформи. Результати можна назвати хорошими - за п'ятибальною шкалою, напевно, як мінімум, тверді 4 бали. Це кращий Верховний Суд за якісним складом, який був у незалежній Україні. Очікування від нього великі. Хоча треба бути реалістом - Верховний Суд не зможе відразу захистити права кожного. Як мінімум, треба пройти ще першу і другу інстанції. Але точно набагато більше шансів отримати законне і справедливе рішення у Верховному Суді, ніж це було досі", - зазначив мул він.

За його словами, сама по собі судова реформа не здатна забезпечити право на справедливий суд: "Право на справедливий суд - це не тільки судова реформа. Є ще реформа прокуратури, де хотілося б бачити більшу динаміку. Потрібні реформи і інших складових елементів системи правосуддя, зокрема - реформа адвокатури, де є свої проблеми, не менш складні, ніж проблеми в судовій системі. І все це пов'язано з ще одним елементом - реформою юридичної освіти.

Наступний рік від нас вимагатиме зусиль щодо прийняття нового закону про адвокатуру. Є різні сили і різні точки зору тих, хто зацікавлений в ухваленні закону про адвокатуру, і тих, хто не зацікавлений. Те саме стосується і закону про юридичну освіту".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики