Цензор.НЕТ

29.12.17 17:20

У Чорному та Азовському морях будуть створені прикордонні підрозділи "Дозор-М", - глава Держприкордонслужби Цигикал

Глава Державної прикордонної служби Петро Цигикал розраховує на формування загонів "Дозор-М", які будуть розгорнуті на Азовському і Чорному морях.

У Чорному та Азовському морях будуть створені прикордонні підрозділи "Дозор-М", - глава Держприкордонслужби Цигикал

"Я сподіваюся, що в нас з'являться ще й "Дозор-М", формування яких ми обговорюємо з нашими американськими партнерами. Будемо їх розгортати по Азовському і Чорному морях. Точки дислокації будуть визначені. Це ще близько семи підрозділів", - розповів П. Цигикал у підсумковому інтерв'ю для газети "Прикордонник України", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За його словами, дві одиниці зараз діють в Одесі та Маріуполі. "Вони, можна так сказати, забезпечені за останнім словом техніки. Буквально на днях від наших американських партнерів туди надійшло спеціальне водолазне обладнання", - додав він.

П.Цигикал розповів, що наразі реформуються інші підрозділи "Дозору", в планах - "їх серйозне розширення, дислокація безпосередньо в регіонах, підпорядкованих обласному центральному апарату в Києві"

Ще одним завданням для майбутніх підрозділів стане підготовка до протидії можливому вторгненню, підкреслив глава прикордонного відомства. "Тоді їм доведеться проводити спеціальні, зокрема диверсійні операції. Наші міжнародні партнери вже проводять навчання фахівців з цього напряму в Оршанці", - зазначив П.Цигикал.

Відповідаючи на питання про те, чи планується розвиток прикордонної авіації, глава прикордонної служби сказав: "Одна з проблем цієї галузі - те, що частина техніки практично вичерпала передбачений для неї експлуатаційний ресурс. Зараз у Міністерстві внутрішніх справ вивчається програма закупівлі патрульних вертольотів іноземного виробництва для потреб національної поліції, Нацгвардії і Державної прикордонної служби. Можливо, наступний рік стане в цьому плані вирішальним. Щодо літаків ситуація дещо складніша, але з часом буде вирішена".

П.Цигикал також вказав, що переоснащення Держприкордонслужби відбувається не тільки за рахунок коштів держбюджету України, а й значною мірою за сприяння уряду США, Міжнародної організації з міграції та інших зарубіжних партнерів. "Усього з початку року обсяг таких надходжень перевищив 700 млн грн. Це стосується забезпечення транспортом і різної інтелектуальної технікою для підрозділів на кордоні", - підкреслив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики