Цензор.НЕТ

04.01.18 17:34

Українська сторона на переговорах у Мінську наполягатиме на звільненні всіх заручників, - Ірина Геращенко

Українська сторона на переговорах Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі в Мінську докладе всіх зусиль для якнайшвидшого звільнення всіх українських заручників.

Українська сторона на переговорах у Мінську наполягатиме на звільненні всіх заручників, - Ірина Геращенко

Про це перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко написала на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

Вона підкреслила, що пріоритетами на 2018 рік буде звільнення всіх незаконно утримуваних з тюрем ОРДЛО і активізація роботи з пошуку та ідентифікації зниклих безвісти. 
"Ми докладемо всіх зусиль, аби друга хвиля звільнення заручників відбулася якнайшвидше, готові в цьому питанні до серйозних компромісів. Сподіваємося, що позитив першої хвилі звільнення, важливий і для всіх учасників Мінських груп, і для нормандського формату, сприятиме й прискорить
другу хвилю. Принагідно, дякую всім, хто реально працював над звільненням, зокрема всім учасникам Мінської групи від української сторони".

"Також ми будемо наполягати на створенні механізму за участі України , РФ і МКЧХ із запрошенням представників ОРДЛО задля пошуку зниклих безвісти і ексгумації тіл загиблих. Це має бути аполітична група, з експертів і без політики- задля виконання важливої гуманітарної місії. 
На моє переконання, тема залучення МКЧХ до пошуку зниклих має стати однією з тем для нормандського формату, важлива підтримка лідерів нормандського формату серйозно сприяла розблокуванню звільнення заручників", - написала вона. 

"Важливо відзначити активну роль МКЧХ в супроводі звільнення законно утримуваних в українських тюрмах і незаконно утримуваних в ОРДЛО. Окрім відвідин тюрем, особистого спілкування й супроводу процедури передачі, МКЧХ сприяло в інших важливих технічних і логістичних питаннях. 

Під час операціі звільнення були присутні й представники СММ ОБСЄ, що також важливо. Й від ОБСЄ ми також чекаємо активнішої, в рамках їх мандату, позиції й щодо відвідин тюрем, й щодо звільнення заручників. Й дотримання Мінських угод", - впевнена Геращенко.

"В окупованій Горлівці під час звільнення українських заручників до мене підійшла представниця СММ ОБСЄ й запитала, скільки громадян  було переміщено в ЛНР - ДНР. Я покликала украінські ЗМІ і в їх присутності публічно звернула увагу цієі пані- спостерігача, що вона має дотримуватися термінології Мінських угод, де окуповані територіі - це ОРДЛО і немає ніяких "ДНР- ЛНР".

Вона зашарілася і вибачилася. Але це не питання лексики, а питання ставлення спостерігачів до цих територій і воно має відповідати Мінських угодам, згідно з якими Горлівка, Донецьк, Луганськ- це Україна!"- продовжила пані Ірина.

"Також вже на першій зустрічі в Мінську я порушу питання про підлітків, яких і досі утримують в донецькому СІЗО. На моє глибоке переконання, в рамках Мінських груп всі сторони, зокрема, координатори ОБСЄ, мають активно вимагати їх звільнення .
Ну, й надважливим питанням для української влади є питання звільнення політв'язнів Кремля. Президент Порошенко, МЗС, всі ми робимо все можливе для цього",- підсумувала Геращенко.

Українська сторона на переговорах у Мінську наполягатиме на звільненні всіх заручників, - Ірина Геращенко 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики