Цензор.НЕТ

09.01.18 11:10

Україна подаватиме до Генасамблеї ООН нові резолюції щодо Криму, - Єльченко

Україна буде виносити на розгляд Генеральної асамблеї ООН й інші резолюції щодо ситуації з правами людини в окупованому Росією Криму, якщо цього вимагатиме ситуація.

Україна подаватиме до Генасамблеї ООН нові резолюції щодо Криму, - Єльченко

Про це заявив посол України в ООН Володимир Єльченко в інтерв'ю "Європейській правді", передає Цензор.НЕТ.

"Резолюції такого роду мають свою певну еволюцію: минає рік, змінюються обставини, затверджується нова редакція ... У Росії розуміють: те, що напише місія, відвідавши Крим, буде для них мати ще страшніші наслідки, ніж якщо не пускати туди цю місію. Отже, повертаючись до резолюції ГА ООН щодо Криму: так, буде і третя, і четверта, і п'ята. Хотілося б, щоб їх не було 50 або 100 - сподіваюся, питання про повернення Криму буде вирішено раніше", - заявив він.

Також він висловив надію на прогрес у питанні допуску моніторингової місії ООН у Крим. Однак, за його словами, навіть якщо окупаційна влада дозволить допустити місію, то це не буде означати визнання анексії.

"Питання не в запрошенні, воно може бути від кого завгодно. ООНівська місія не поїде в Крим, не маючи дозволу України. Ми цей дозвіл апріорі дамо, питання тільки в тому, які будуть умови відправки такої місії. Досі Росія виставляла абсолютно неприйнятні умови. Наприклад, щоб у місію не входили фахівці, які працюють у складі моніторингової місії ООН в Україні, тобто щоб не було жодної згадки слова "Україна". Але це вже принципове питання для ООН, адже організація надсилає тих людей, яких вважає за потрібне, і не Росія повинна їх вибирати", - вважає Єльченко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики