Цензор.НЕТ

09.01.18 14:37

Через "реставрацію" окупантами Ханського палацу він фактично перестане бути об'єктом ЮНЕСКО, - кримський активіст

Російські фірми, які проводять так звані протиаварійні роботи в Ханському палаці в Бахчисараї, знищують автентичність історичної пам'ятки.

Через "реставрацію" окупантами Ханського палацу він фактично перестане бути об'єктом ЮНЕСКО, - кримський активіст

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Крим.Реалії, про це заявив колишній глава комітету АРК у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян Едем Дудаков.

"Реставрацію проводять зовсім не так: навіть коли щось потрібно переробити з нуля, то використовують ті ж технології, ті ж матеріали, що і творці архітектурної пам'ятки. Це не має бути новоробка, - об'єкт втратить автентичність. Якщо там і черепиці не залишиться, Ханський палац фактично перестане бути об'єктом ЮНЕСКО. Мені здається, Україні варто підвищити статус пам'ятника: від місцевого значення до національного значення. Тоді і світова громадськість, можливо, зверне більше уваги на цю проблему", - зазначив активіст.

У Бахчисараї з ініціативи російських окупантів у Криму тривають так звані протиаварійні роботи в Ханському палаці. За словами очевидців, навколо головного корпусу палацу зараз зводять важкий металевий каркас, зверху його планують накрити навісом. Експерти побоюються, що під вагою конструкції може просісти ґрунт. Крім того, робітники не встановили захист для надгробків і каліграфічних розписів стін храму, а старовинні дерев'яні укріплення і зовсім залили бетоном.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики