Цензор.НЕТ

09.01.18 22:32

Через спалах кору в Одесі на тиждень продовжили шкільні канікули

В Одесі через спалах кору керівникам шкіл рекомендовано продовжити зимові канікули на тиждень, до 21 січня.

Через спалах кору в Одесі на тиждень продовжили шкільні канікули

Таке рішення 9 січня ухвалив оперативний штаб щодо кору, створений при міському департаменті охорони здоров'я, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода".

Вільний від занять тиждень, на думку фахівців, дозволить зменшити контакти між дітьми в імовірний інкубаційний період захворюваності на кір, надасть батькам можливість зробити щеплення.

"Йдеться про рекомендації школам всіх форм власності. Пропущений тиждень компенсують за рахунок ущільнення учбового матеріалу, відпрацьовувати його не доведеться", - зазначила директорка міського департаменту освіти і науки Олена Буйневич. За її словами, в Одесі продовжує діяти рішення комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при міськраді про те, що без щеплення від кору діти не зможуть відвідувати навчально-виховні заклади.

Як повідомила головний лікар одеської міської інфекційної лікарні Світлана Лаврюкова, станом на ранок 9 січня на стаціонарному лікуванні в медичному закладі перебувають 112 хворих на кір (на 5 січня хворих було 94). З 75 дітей, які лікуються в інфекційній лікарні, 16 - це діти першого року життя.

За даними головного позаштатного педіатра міського департаменту охорони здоров’я Ганни Луньової, наразі рівень охоплення вакцинацією від кору в Одесі дітей до одного року життя становить 95,6%, 2-5 років - 76,8%, 6 років - 91%, 7 років - 92,1%. Медики наголошують, що для створення колективного імунітету від кору охоплення профілактичним щепленням має сягати 95%.

Зростання захворюваності на кір було зафіксовано в Одесі навесні 2017 року. Відтоді лабораторно підтверджено 744 випадки хвороби, зокрема у 466 дітей. П’ятеро одеситів (троє дітей і двоє дорослих) померли від ускладнень кору.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики