Цензор.НЕТ

14.01.18 12:12

Активістка Femen Діаш планувала мирний протест, а не напад на президента Чехії Земана, - адвокат Грда

За твердженням адвоката, затримана громадянка України не хотіла нападати на президента Чеської Республіки Мілоша Земана.

Активістка Femen Діаш планувала мирний протест, а не напад на президента Чехії Земана, - адвокат Грда

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Прагав інтерв'ю виданню Seznam.cz адвокат Луція Грда підкреслила, що її підзахисна Анжеліна Діаш "планувала мирний протест, не хотіла ні з ким вступати у фізичний контакт і не була озброєна".

" Вона підняла руки над головою, щоб було видно, що у неї немає зброї", - підкреслила юрист.

Адвокат також повідомила, що її підзахисна вважає поведінку охорони президента надмірно жорсткою. "У неї забої спини, плеча, голови. Охоронці облаяли її нецензурними словами", - повідомила Грда в інтерв'ю виданню, додавши, що її підзахисна хоче, щоб судові слухання у її справі були відкритими.

Луція Грда також озвучила точку зору своєї клієнтки, яка вважає, що переобрання Мілоша Земана на другий термін "може загрожувати суверенітету Чеської держави", оскільки чинний президент, на її думку, "перебуває під впливом Володимира Путіна", і "Чехію може спіткати доля України".

За даними поліції, активістка українського гурту Femen проникла на дільницю для голосування за фальшивим журналістським посвідченням, проте, як повідомляє видання Práva, охорона президента взагалі не перевіряла документи співробітників ЗМІ.

27-річна Анджеліна Діаш приїхала до Чехії  для проведення своєї протестної акції під час президентських виборов.12 січня активістка підбігла до 73-річного Мілоша Земана, оголившись до пояса. На її грудях білою фарбою була написана фраза про Земана і Путіна (Zeman - Putin's slut), яку вона викрикувала.

Нападницю схопили охоронці чинного президента, який відразу залишив приміщення, однак через деякий час повернувся, щоб продовжити голосування.

Активістка затримана. Термін утримання під вартою, відповідно до закону, не може перевищувати 48 годин. Якщо Анджеліні Діаш буде пред'явлено звинувачення за статтею "Хуліганство", їй може загрожувати до двох років тюремного ув'язнення.

Нагадаємо,за результатами підрахунку 99,5% голосів на виборах президента Чехії перше місце зайняв чинний лідер країни Мілош Земан. Він набрав 38,6%. Друге місце зайняв колишній глава академії наук країни Іржі Драгош - у нього 26,6%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики