Цензор.НЕТ

15.01.18 08:30

Коаліція на чолі зі США створить у Сирії сили безпеки кордону

Очолювана США міжнародна коаліція для боротьби з терористичним угрупуванням ІД має намір створити в Сирії "сили безпеки кордону". Бойовий підрозділ налічуватиме 30 тисяч осіб.

Коаліція на чолі зі США створить у Сирії сили безпеки кордону

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

Коаліція співпрацює із сирійськими демократичними силами (СДС), курдсько-арабським формуванням, які отримують підтримку від США. Метою є створення і навчання "сил безпеки кордону" в Сирії. "Зараз підготовку в першому наборі проходять близько 230 осіб, але в кінцевому підсумку ми маємо намір створити підрозділ із 30 тисяч бійців", заявив представник прес-служби коаліції Томас Віл. Військові з майбутнього формування перебуватимуть на кордоні Іраку та Туреччини, а також уздовж долини річки Євфрат.

Плани коаліції зі створення сил безпеки кордону викликали різку критику в Анкарі. Високопоставлений співробітник уряду Туреччини заявив на запит агентства Reuters, підготовка бойового підрозділу силами США послужила причиною того, що повірений у справах США Філіп Коснетт 12 січня було викликано до турецького МЗС. Влада Туреччини побоюються посилення курдів.

Раніше у Вашингтоні, попри заклики Туреччини, заявили, що поки вони продовжать забезпечувати зброєю курдів, які воюють проти терористичного угрупування "Ісламська держава" (ІД) в Сирії.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики