Цензор.НЕТ

15.01.18 08:17

Офшорні фірми можуть відсудити конфісковані "гроші Януковича", - Горбатюк

Керівник департаменту спецрозслідування Генеральної прокуратури (ГПУ) Сергій Горбатюк заявив про те, що офшорні фірми можуть відсудити назад конфісковані гроші колишнього президента України Віктора Януковича.

Офшорні фірми можуть відсудити конфісковані "гроші Януковича", - Горбатюк

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він сказав у ефірі програми "Завтра"  - спільного проекту програми  "112 Україна" і "Радіо Свобода".

"Звичайно, якщо є фірми, які оскаржують і які отримають відмову в цьому, і які можуть бути так званими добросовісними набувачами, дійсно вони можуть звертатися до європейських судів і розраховувати, що європейський суд до них прислухатиметься", - сказав Горбатюк.

Нагадаємо, раніше Горбатюк зазначив, що про відкриття якихось проваджень щодо оприлюднення медіакомпанії "Аль-Джазіра" нібито тексту засекреченого вироку Краматорського суду про спецконфіскацію коштів екс-президента йому нічого не відомо. Як пояснив керівник департаменту спецрозслідування ГПУ, прокуратура втратила можливість починати провадження зі створенням Державного бюро розслідувань, тому цією справою може займатися Нацполіція або Служба безпеки України.

Як повідомлялося, 10 січня 2018 року Al Jazeera опублікувала 95-сторінковий текст вироку Краматорського районного суду від 28 березня 2017 року, пізніше засекречений як такий, що містить державну таємницю.

На сайті телеканалу вердикт суду наведено як українською, так і англійською мовою. Al Jazeera стверджує, що вирок розкриває схеми, за якими здійснювалося пограбування держави за часів Віктора Януковича, і запитує, чому рішення суду було засекречено.

Крім того, телеканал зазначає з посиланням на юристів і борців з корупцією, що винесення такого вироку без участі компаній-нерезидентів у закритому режимі дає сильні аргументи цим компаніям домагатися повернення частини або всіх $ 1,5 млрд, що потрапили під спецконфіскацію.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики