Цензор.НЕТ

17.01.18 15:15

"Хочеться сказати відверто - загралися ...", - Сюмар про розгляд у Раді закону про деокупацію Донбасу

Ухвалення закону про деокупацію Донбасу буде демонстрацією і РФ, і міжнародним партнерам, що Україна готова максимально посилювати свої позиції в протидії окупанту і звільнення своїх територій.

"Хочеться сказати відверто - загралися ...", - Сюмар про розгляд у Раді закону про деокупацію Донбасу

Як передає Цензор.НЕТ, про це у своєму блозі написала нардеп (НФ) Вікторія Сюмар, коментуючи події в Раді, де другий день розглядають поправки до законопроекту про деокупацію Донбасу.

"Прийняти цей закон опозиція справедливо вимагала останні півтора року. І зараз робить все можливе, аби затягнути, і можу припустити, зірвати його... Чому? Тому що таке прискіпливо уважне зачитування своїх поправок, коли жодна з них! за півтори дні не була прийнята - просто не може мати іншої мети", - вважає Сюмар.

За її словами, якби люди працювали на результат і хотіли прийняти закон зі своїми принциповими зауваженнями, то треба було взяти 3-5 принципових позицій и поянисти вимоги певної фракції.

"Мовляв, спочатку хай більшість приймає ці конкретні поправки, і з ними ми голосуємо за закон. І це все цілком можна було зробити вчора в першій половині дня. Але замість цього - затягування голосування закону до четверга... І хай горить попелом, що багато важливих економічних законів при цьому вже не будуть прийняті на цьому тижні. Важливіше без толку зачитати своі правки. Це та ситуація, коли хочеться сказати відверто - загралися... Війна - це трохи не та тема, довкола якої треба танцювати ритуальні політичні танці в форматі "влада- опозиція", - пише Сюмар, наголошуючи, що в цій ситуації доречніше було б показати єдність у відстоюванні державницьких інтересів.

На її думку, прийняття цього документа - це демонстрація суб'єктності української держави.

"Це демонстрація суб’єктності української держави. Це демонстрація всім - і РФ, і нашим міжнародним партнерам, - що Україна готова максимально посилювати свої позиції у протидії окупантові і звільненні своїх територій. Провал документу означатиме одне - розпис у тому, що українські політики та парламент не спроможні давати бодай базові відповіді на ключове питання сьогодення - забезпечення суверенітету та незалежності, встановлення миру. І тоді очевидним буде існування країни в форматі лише зовнішнього управління...", - резюмувала Сюмар.

Нагадаємо, Законопроект №7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях" вніс Президент Петро Порошенко 4 жовтня.

Комітет Верховної Ради з нацбезпеки 5 жовтня схвалив законопроект № 7163 "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій і Луганській областях", рекомендувавши його до прийняття в першому читанні.

6 жовтня Верховна Рада затвердила президентський законопроект у першому читанні.

За ухвалення президентського варіанту законопроекту щодо деокупації Донбасу за основу проголосували 114 нардепів від фракції "БПП", 71 нардеп від "НФ", 17 нардепів від Радикальної партії, 12 нардепів від групи "Воля народу" і 19 позафракційних депутатів.

Жодного голосу на підтримку зазначеного законопроекту не дали фракції "Батьківщини", "Опоблоку", "Самопомочі" і групи "Воля народу".

Законопроект повинен створити нову правову основу для вирішення завдання щодо боротьби з ворожою агресією на Донбасі, а в перспективі - для відновлення територіальної цілісності України в межах міжнародно визнаного кордону.


Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики