Цензор.НЕТ

18.01.18 14:08

Продовження санкцій і примус РФ відновити цілісність України знову повертаються на порядок денний світу, - Яценюк про ухвалення закону щодо Донбасу. ВIДЕО

Ухвалення закону про деокупацію Донбасу і визнання Росії агресором - це історичне рішення.

Про це в кулуарах Верховної Ради розповів екс-прем'єр, лідер НФ Арсеній Яценюк, коментуючи ухвалений закон про деокупацію Донбасу, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Сьогодні український парламент ухвалив історичне рішення. Це була принципова позиція фракції "Народного фронту" щодо прийняття закону про деокупацію і визнання РФ агресором. Український народ сьогодні побачив, що парламент здатний об'єднуватися, коли йдеться про захист національних інтересів української держави. Міжнародне співтовариство побачило, що волею українського парламенту Росія визнана агресором і окупантом. і тому продовження режиму санкції проти Росії і примус Росії відновити террито ріальну цілісність України знову повертаються на порядок денний світу", - заявив Яценюк.

"Це (ухвалення закону про деокупацію. - Ред.) є значущим рішенням, яке дасть можливість на Раді безпеки ООН ухвалити рішення про введення миротворців, про надання можливості українській державі відновити свою територіальну цілісність, про виведення російських військ з української території і про відновлення російсько -українсько кордону, де українські війська і українські прикордонники контролюватимуть нашу територію", - додав він.

Яценюк зазначив, що в НФ очікують подальших кроків президента та міжнародної спільноти щодо реалізації положень закону щодо Донбасу і відновлення територіальної цілісності України. Зокрема, від міжнародної спільноти Яценюк очікує продовження політичного, економічного, санкційного тиску на Росію, а також очікує надання допомоги Україні шляхом надання оборонного озброєння, рішення американської адміністрації про надання Україні "Джавелінів".

Яценюк чекає, що нинішнє рішення парламенту дасть можливість Раді безпеки ООН ухвалити рішення про введення миротворців "на тих умовах, які вигідні для України": "Там не має бути російських миротворців. Там не має бути миротворців, афілійованих із російськими військами. Повинен бути дуже чіткий мандат, який передбачає, що миротворці забезпечують порядок на українській території, і найголовніше - забезпечують виведення російських найманців, окупантів і російських збройних сил з території України. Зрозуміло, що Росія блокуватиме таку резолюцію. Але сьогоднішнє голосування продемонструвало для наших західних партнерів чітку позицію всієї об'єднаної української влади. Росія - агресор. Ми не віддамо власні території. Ми не піддамося на російський шантаж. І цивілізований світ має зробити свій крок. Дотисніть Росію на ухвалення резолюції Радбезу ООН про введення миротворців і відновлення територіальної цілісності України".

Нагадаємо, сьогодні Рада ухвалила закон про деокупацію Донбасу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики