Цензор.НЕТ

19.01.18 12:38

Голосування за кандидатуру Смолія не можна проводити, поки Гонтарева не відзвітувала перед Радою, - Сергій Соболєв про призначення нового глави НБУ. ВIДЕО

Глава Нацбанку Валерія Гонтарева повинна відзвітувати в Раді перед голосуванням за її звільнення та призначення нового глави НБУ.

Про це заявив у кулуарах Верховної Ради заступник голови фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв, коментуючи запропоновану президентом Петром Порошенком кандидатуру Якова Смолія на посаду глави Національного банку України, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Наразі ключове питання - не кандидатура Смолія, а відповідальність Гонтаревої за все, що вона зробила з банківською системою, за ті оборудки, які її компанія, де вона була власницею разом з Пасенюком, проводила з відмивання коштів сім'ї Януковича. У нас якийсь дивний Генеральний прокурор: коли треба відкривати справу, потім закривати без будь-яких експертиз, будь ласка, а де є рішення суду, де прямо названа компанія Гонтаревої та Пасенюка, які безпосередньо виводили кошти за кордон через 6 офшорних юрисдикцій на 1,2 млрд дол., то десь, виявляється, потрібні якісь експертизи, ще якісь речі, щоб прямо допитати Пасенюка та Гонтареву. ... Я вважаю, що голосування за Смолія в парламенті не може відбутися до моменту, поки сюди не буде викликана Гонтарева", - заявив Соболєв, зазначивши, що, на його думку, Гонтареву від звіту в Раді ховає президент, вважаючи, що згодом це питання забудеться.

Читайте на «Цензор.НЕТ»: "До справи про "1,5 млрд Януковича" Гонтарева не має стосунку", - Фурса

Нагадаємо, Порошенко пропонує Раді призначити Смолія главою НБУ.

Раніше Al Jazeera опублікувала розслідування про те, що нібито компанія Гонтаревої допомогла Януковичу вивести в офшор 1,5 млрд доларів.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики