Цензор.НЕТ

24.01.18 09:30

У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу. ФОТОрепортаж

За словами представника потерпілих Віталія Погосяна, проведення експертизи триватиме до півроку.

Про це йдеться в повідомленні правозахисної групи "Січ", передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні (22 січня. - Ред.) в апеляційному суді Дніпропетровської області відбулося чергове слухання справи збитого в аеропорту Луганська ІЛ-76. Потерпілі та обвинувачення очікували на судові дебати та вирок, але не склалося. Наразі поточний стан справ можна назвати "битвою експертиз". Свідки-експерти, представлені стороною захисту генерал-майора Назарова звернулися з клопотанням про те, що їхні покази були викривлені і подані не так, як треба. Прокуратура і представник потерпілих Віталій Погосян були проти, дуже різко висловились з цього приводу і потерпілі, звинувативши захист в затягуванні справи і використанні адмінресурсу. Суд з аргументами погодився, долучив клопотання до матеріалів, але залишив без розгляду", - сказано в повідомленні.

"Натомість була призначена ще одна експертиза, що проводитиметься Київським науково-дослідним інститутом судової експертизи. Від фахівців очікують відповіді на питання, яким чином мало забезпечуватись переміщення/перевезення воїнів в зону АТО, чи були (якщо були – то ким) складені плани цього заходу, чи відповідало переміщення/перевезення оперативній обстановці, чи був виконаний порядок перевезення, хто мав і міг коригувати завдання, в тому числі, хто мав і міг запобігти трагедії, чи відповідали дії Назарова поточній обстановці, в який момент він мав доповісти про небезпеку і чи міг/мав її усунути", - зазначили правозахисники.

Експертиза буде тривалою, за словами Віталія Погосяна, можливо, до півроку, але представник потерпілих заспокоює: "Головне, що будуть проставлені всі крапки над "і" в питанні відповідальності і все остаточно з’ясується". Приблизно такої ж думки дотримується і сторона Назарова. 

"Єдині, кому чергові зволікання крають серце – це родичі загиблих десантників. Розпач і зневіра зростають у них з кожним днем, особливо в присутності "групи підтримки" генерал-майора, яка вдається до суперечок і агресивних дій, не впускаючи подекуди потерпілих до зали суду. Сподіваємось на швидку і остаточно-правильну експертизу та справедливий суд.
Про наступне засідання буде повідомлено додатково, наразі дата і час невідомі", - резюмували правозахисники.

У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 01
У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 02
У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 03
У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 04
У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 05

 Нагадаємо, генерала Віктора Назарова визнали винним у загибелі українських військових у збитому терористами літаку Іл-76 і засудили до 7 років позбавлення волі. При цьому суд не позбавив його військового звання. Моральну шкоду за рішенням суду має компенсувати Міністерство оборони.

14 червня 2014 року на території Луганської області з переносного зенітно-ракетного комплексу був уражений літак Іл-76МД. Він загорівся і впав. На його борту перебували 40 військовослужбовців 25-ї окремої парашутно-десантної бригади та 9 членів екіпажу. Всі загинули. Згідно з висновком комісійної комплексної військово-тактичної криміналістичної експертизи, вжити заходів щодо подолання протиповітряної оборони терористів і забезпечити безпеку перельоту Іл-76 у контрольований бойовиками Луганськ 14 червня 2014 року зобов'язаний був безпосередньо начальник штабу АТО, тобто Назаров. Військова прокуратура звинувачувала генерала, який на момент трагедії очолював штаб АТО, у службовій недбалості. За версією прокуратури, Назаров знав про можливий теракт, але все ж відправив літак на виліт. 

У справі генерала Назарова про збитий Іл-76 призначили нову експертизу 06

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики