Цензор.НЕТ

24.01.18 19:24

Радмін Криму захоплювали проросійськи налаштовані люди без розпізнавальних знаків, - Могильов (оновлено)

Екс-голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов розповів на суді у справі про держзраду Віктора Януковича, що захоплення будівлі Радміну у лютому 2014-го здійснювалося людьми без розпізнавальних знаків, а їх належність до якихось держав визначити було неможливо.

Радмін Криму захоплювали проросійськи налаштовані люди без розпізнавальних знаків, - Могильов (оновлено)

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

"На момент захоплення будівлі приналежність цих людей до якихось держав визначити було неможливо. На даний момент, я вважаю, що це були проросійськи налаштовані люди. Я не можу говорити, що це були люди з якихось спецпідрозділів", - сказав Могильов.

Також він повідомив, що йому не доповідали про незаконне переміщення російських військ у Криму. Крім того, Могильов під час допиту назвав "незаконним" відсторонення його від влади і нібито обрання Аксьонова. "Ви оцінюєте це рішення як законне чи незаконне?", - запитав його суддя Владислав Дев'ятко. Могильов: "Це було необ'єктивно! А про законність говорити мені складно! Мій звіт не було заслухано".

Могильов підтвердив версію адвоктаов Януковича про те, що активісти Майдану напали на два автобуси з кримчанами, "знущались" із них, і це вплинуло на настрої в Криму. "Були напади на два автобуси кримчан. Автобуси були спалені. Люди розсіяні. Коли ці люди повернулися до Криму, це дуже вплинуло на думку кримчан", - заявив Могильов.

Прокурор Руслан Кравченко процитував свідчення Могильова на досудовому слідстві, де він говорив, що думає, що Янукович своє звернення до Путіна з проханням ввести війська писав не з доброї волі, і що цей лист мав легітимізувати введення військ. Прокурор запитав, чи підтверджує зараз на суді свідок ці показання. Могильов сказав, що це були лише його припущення. "Про якусь достовірність цього листа я говорити не можу", - зазначає свідок.

Журналісти після засідання відзначили, що свідок обвинувачення став фактично свідком захисту, тому що підтвердив усі тези адвокатів Януковича. На що прокурор Руслан Кравченко заявив: "Усі докази повинні бути досліджені об'єктивно! Винність чи невинність Януковича повинна бути досліджена в суді. Ми викликали цього свідка, тому що саме він передав відео з камер спостереження захоплення Радміну Криму СБУ".

Раніше Могильов заявив, що Київ не відреагував належним чином на захоплення "зеленими чоловічками" адміністративних будівель у Криму. За його словами, в АРК потрібно було вводити або АТО, або військовий стан, але цього зроблено не було.

Також він повідомив, що йому не доповідали про незаконне переміщення російських військ у Криму.

Сьогодні, 24 січня 2018 року, в Оболонському районному суді Києва відбулося 30-те засідання по суті у справі про держзраду і пособництво веденню війни екс-президента Віктора Януковича. Як свідки були допитані спікер ВР Андрій Парубій, екс-голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов і радник постійного представництва України в ООН Дмитро Кушнерук.

На минулому засіданні, 18 січня, були допитані 4 співробітника УДО, які охороняли Януковича і супроводжували його в момент втечі з України у лютому 2014 року.

17 січня, показання в суді дали нинішній посол у Польщі Андрій Дещиця, заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця і директор департаменту протидії загрозам РФ у Міністерстві закордонних справ України Андрій Плахотнюк.

Також на даний момент вже допитані народний депутат України Юлій Мамчур, командувач ВМС України Ігор Воронченко, екс-заступник голови АП Андрій Сенченко, заступник начальника штабу ВМС Анатолій Бургомистренко та інші свідки.

На 21-му засіданні, 11 грудня, як свідки були допитані Арсеній Яценюк і Арсен Аваков. Крім того, на прохання обвинуваченого в процес повернулися його платні адвокати Віталій Сердюк, Ігор Федоренко й Адріана Фозакош.

Раніше Янукович оголосив, що не братиме участі в судовому процесі у справі про державну зраду нібито через те, що результат цього процесу заздалегідь визначений, а також відкликав своїх адвокатів. Обвинуваченому державою було надано безкоштовного адвоката Віталія Мешечека.

Безкоштовний адвокат утікача Януковича підтримував ту ж лінію, що й платний захист: "Позиція попередніх адвокатів правова і правильна". Однак пізніше він заявив, що справа є дуже складною, і 17 серпня Оболонський райсуд Києва задовольнив його самовідвід. 21 серпня регіональний центр із надання безоплатної вторинної правової допомоги у Києві визначив новим адвокатом Віктора Януковича у справі про державну зраду Максима Гераська.

На 7-му засіданні суду 15 серпня було допитано екс-постпреда України при ООН Юрія Сергєєва, який був присутній на засіданні Радбезу ООН 3 березня 2014 року, де нині покійний постпред РФ при ООН Віталій Чуркін показав фотокопію листа Януковича Путіну з проханням увести війська в Україну. За його свідченнями, лист Януковича Путіну було не тільки зачитано в ООН: Росія дала йому офіційний статус. Також Сергєєв зазначив: "Підпис Януковича був під листом до Путіна про введення російських військ в Україну".

21 вересня на 10-му засіданні у справі втікача екс-Президента Януковича суд почав розглядати докази сторони обвинувачення.

На 16-му засіданні, суд відсторонив другого безкоштовного адвоката Максима Гераська від участі у справі про держзраду Януковича через його "крайню непрофесійність".

На 17-му засіданні, 26 жовтня, Януковичу було надано третього за рахунком безкоштовного адвоката - Ігоря Ляшенка. На ознайомлення з матеріалами справи суд виділив йому час до 4 грудня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики