Документи на нагородження поранених у бою на Світлодарській дузі воїнів Михайла Фізика та Артема Іваненка загубилися втретє, - волонтер Мисягін

5718 31
Документи на нагородження поранених у бою на Світлодарській дузі воїнів Михайла Фізика та Артема Іваненка загубилися втретє, - волонтер Мисягін

Українські воїни Михайло Фізик і Артем Іваненко єдині, хто був важко поранений у бою за позицію "Мурашник" влітку 2016 року, і єдині з учасників штурму позиції, хто залишаються без нагород. Документи на їх нагородження втретє губляться по дорозі з бригади в АП. Волонтер Мисягін просить міністра оборони Полторака допомогти в цьому питанні.

Про це в своєму блозі на Цензор.НЕТ написав волонтер Юрій Мисягін.

"Літо 16-го року, Світлодарська дуга. Знаменитий бій на висоті за стратегічну позицію "Мурашник". Зведена група бійців у складі: 1-го батальйону 54-ї бригади, 25-го батальйону "Київська Русь" і добровольців 1-ї штурмової роти "Правого сектора", - з боєм увірвалася і взяла під свій контроль стратегічну позицію "Мурашник". Позицію утримували кілька годин під безперервним артилерійським і мінометним вогнем противника. Був уже завезений матеріал для її зміцнення, але потім за наказом вищого командування позиція була залишена . ... В тому бою у нас загинули троє бійців, двоє з яких загинули вже під час відступу. Одним із загиблих був Василь Сліпак. ... Всі учасники цього штурму, серед них і загиблі, були нагороджені і відзначені. Всі, КРІМ двох військовослужбовців, які мали важкі поранення і були відправлені у військові госпіталю вглиб країни. Тобто, тільки дві людини, які брали участь у штурмі зазнали ТЯЖКИХ поранень, і саме вони залишилися взагалі без нагород. Їхні імена: Михайло Фізик і Артем Іваненко", - розповів Мисягін.

За його даними, 54-та бригада вже двічі подавала Фізика й Іваненка до нагород, але їх документи "губилися".

"Півроку тому 54-та бригада ВТРЕТЄ подала документи на нагородження. Документи зайшли в ОК СХІД і були в руках у полковника Киричка, який повинен був обробити ці документи відповідно до чинного законодавства, підписати у командувача генерала Красноокого і відправити далі. АЛЕ .. ., документи знову загубилися!!!!!!! До Адміністрації Президента документи не зайшли. Де вони зараз, я не знаю. Чому так сталося втретє, я теж не розумію. ... Результат маємо сучий. Минуло півтора року, люди забуті і без нагород. Всіх учасників того бою нагородили, а про двох найважчих поранених забули. ... Я здивований і розлючений тим, що про них же всі знали і знають, в тому числі командування, ОК СХІД, сухопутка, МО, і все одно люди залишилися без нагород", - додав волонтер.

"В Артема Іваненка перший шлюб розпався. Одружився вдруге. Нещодавно народилася дитина. Інвалід 3-ї групи. Ходить з паличкою. Михайло Фізик втратив сім'ю. Дружина пішла до іншого. Міша залишився без житла в Києві. Інвалід 2-ї групи. Внаслідок поранення втратив праву ногу. Ходить із тимчасовим протезом. Живе у рідних і друзів", - зазначив Мисягін.

"Степане Тимофійовичу, я прошу Вас розібратися, як таке могло статися, й усунути цю жахливу несправедливість з нагородами. Нехай гідні люди, які у важкий момент зі зброєю в руках боролися на передовій, що втратили в цій війні дуже багато і найголовніше - здоров'я - отримають від країни, яку захищали, те, що їм належить. Нехай настане справедливість!", - звернувся Мисягін до міністра оборони Полторака.

Більш докладно про цю ситуацію читайте в блозі Юрія Мисягіна на Цензор.НЕТ: "Історія про героїзм на війні і подальше суче ставлення до героїв"