Цензор.НЕТ

26.01.18 16:00

Ми будемо переможцями в гібридній війні і все буде окей, - Порошенко в Давосі

Основою для єдності цивілізованого світу в протистоянні гібридній агресії Росії, популістам і євроскептикам мають бути демократичні цінності, "а не гроші". За словами президента, після перемоги над популістами і євроскептиками в України та ЄС "все буде в порядку", якщо демократичний світ залишиться єдиним.

Ми будемо переможцями в гібридній війні і все буде окей, - Порошенко в Давосі

Про це президент Петро Порошенко заявив під час сесії "Центральна та Східна Європа: новий порядок денний для континенту?" на Всесвітньому економічному форумі в швейцарському Давосі, передає Цензор.НЕТ із посиланням на ЛігаБізнесІнформ.

За словами президента, коли його запитували в 2014-2016 роках, якої конкретно допомоги Євросоюзу Україна потребувала найбільше, він відповідав - "єдність".

"Коли мене в 2014-му, 2015-му, 2016-му роках питали, що мені потрібно найбільше від Європейського Союзу - гроші, зброя, радники - звичайно, всі вони дуже потрібні, але моя відповідь завжди була однозначною: перш за все нам потрібна єдність Європейського Союзу. Тому що, якщо Євросоюз буде роз'єднаним - неважливо, з якої причини, - це послабить не тільки ЄС, а й весь демократичний світ. Єдність Європейського Союзу - наш топ-пріоритет", - підкреслив він.

Глава держави зазначив, що ще одна найсильніша загроза для Європи - це фейкові новини і популісти. "Пропаганда намагається зобразити Україну як країну без майбутнього. Ми не даємо їй (пропаганді. - Ред.) жодного шансу. У минулому році у нас було 2,5% зростання економіки - під час війни. У 2018-му чекаємо 3,8 % зростання ВВП", - заявив він.

"Ви повинні пам'ятати про атаки на Україну з боку Росії за допомогою пропагандистських кампаній, фейкових новин. Я особисто вважаю, що фейкові новини і популізм - зараз одна з найбільших небезпек не тільки для України, але і для Європи", - цитує Порошенка 112 Україна.

Порошенко додав, що радий тому, що питання зміцнення інформаційної безпеки та протидії фейковим новинам стали інтересом дня Європейської комісії та Організації Північноатлантичного договору (НАТО), а Європейський Союз і США займаються ними на законодавчому рівні.

Порошенко також виступив з ініціативою створення всесвітньої коаліції проти РФ, яка "розгорнула неоголошену війну проти нас усіх".

"З огляду на такий стан речей, ми повинні думати про нові коаліції, нові програми або нові підходи. Моя пропозиція проста і ясна: у нас повинна бути спільна коаліція, загальна відповідь і спільна програма для протистояння агресії", - пояснив він.

Відповідаючи на запитання медіатора сесії, яким він бачить найближче майбутнє України та ЄС, президент знову закликав лідерів цивілізованого світу до єдності.

"У всього світу має бути один порядок денний, єдина стратегія і одна відповідь. Потрібно бути єдиними настільки, наскільки це можливо. І основа для нашої єдності - це наші цінності, а не гроші. Я абсолютно впевнений у тому, що ми виграємо в інформаційній війні з її фейковими новинами і пропагандою, ми також будемо переможцями в гібридній війні, тому що за нами правда. І я абсолютно впевнений у тому, що після перемоги над популістами і євроскептиками все буде окей", - сказав він. 

Глава держави додав, що за допомогою Литви та Польщі до 2021 року Україна матиме хороші перспективи на вступ до ЄС.

"Я переконаний, що в 2021 році Україна за підтримки Литви і Польщі матиме європейську перспективу", - цитує Порошенка zn.ua.

Коли медіатор запитав Порошенка, яким буде його послання президенту США Дональду Трампу, той встиг сказати "все буде окей", після чого всі засміялися, а трансляція перервалася.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики