Цензор.НЕТ

29.01.18 12:37

Порошенко підписав закон про допуск іноземних військових на навчання в Україну

Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений раніше закон про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію Української держави в 2018 році для участі в багатонаціональних навчаннях (№7428).

Порошенко підписав закон про допуск іноземних військових на навчання в Україну

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це в інформації про статус проходження законодавчої ініціативи на сайті українського парламенту зазначено, що "29.01.2018 повернуто з підписом від президента", - йдеться в інформації про статус проходження законодавчої ініціативи на сайті українського парламенту в понеділок

Нагадаємо, законопроект №7428 був внесений Президентом України Петром Порошенком до Верховної Ради 21 грудня 2017 року. Згідно з документом, в Україні планується провести багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів Збройних сил, українсько-американські навчання "Репід Трайдент - 2018", українсько-американські навчання "Сі Бриз - 2018", багатонаціональні навчання "Світла Лавина - 2018", багатонаціональні навчання "Чисте небо - 2018" та українсько-румунські навчання "Ріверіан - 2018".

Законопроектом передбачено, що багатонаціональні навчання з підготовки підрозділів Збройних сил відбудуться в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки в с.Старичі Яворівського району Львівської області (МЦМБ) протягом усього року (365 діб), в них братиме участь у цілому 13 тис. військовослужбовців і 16 літаків і вертольотів: 10 тис. військових від Збройних сил України, по 1,5 тис. військових від ЗС США і ЗС інших країн-членів НАТО, 10 літаків і вертольотів від ЗСУ і по 3 - від ЗС США і ЗС країн НАТО.

Читайте: Рада схвалила допуск армій країн НАТО для участі в навчаннях на території України у 2018 році

Українсько-американські навчання "Репід Трайдент - 2018" відбудуться в тому ж центрі (МЦМБ) в проміжку з червня по листопад і триватимуть до 16 діб. Від ЗСУ в них братимуть участь до 2 тис. військових з озброєнням і військовою технікою і до 10 літаків і вертольотів. Від ЗС США передбачено участь до 10 тис. військових і до 10 літаків і вертольотів, від ЗС країн НАТО - стільки ж.

Українсько-американські навчання "Сі Бриз-2018" планується провести в акваторії Чорного моря, військових аеродромах і полігонах ЗСУ, на Тендрівській косі і військовому порту Очаків, в Міжнародному аеропорту "Одеса", Одеському морському торговому порту, морському торговому порту "Южний "в проміжку з червня по жовтень протягом 25 діб. Від ЗСУ в них братиме участь до 1,5 тис. військових з озброєнням і технікою, до 30 кораблів, до 10 літаків і вертольотів. Від ЗС США передбачено участь до 1 тис. військових, до 10 кораблів, до 2 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів. Від ЗС країн НАТО - до 1,2 тис. військових, до 10 кораблів, до 3 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів.

Багатонаціональні навчання "Світла Лавина-2018" планується провести в МЦМБ і на р.Тиса протягом 10 діб в проміжку з серпня по жовтень 2018 року. У них планується участь ЗСУ (до 300 військових з озброєнням і технікою), а також Збройних сил Угорщини, Румунії та Словаччини (до 100 військових з озброєнням і технікою від кожної держави).

Багатонаціональні навчання "Чисте Небо - 2018" відбудуться на військових аеродромах ЗСУ з травня по листопад і триватимуть до 14 діб. Передбачено участь до 350 військовослужбовців ЗСУ з озброєнням і технікою і до 20 літаків і вертольотів ЗСУ. Від ЗС США передбачено участь до 250 військових і до 15 літаків і вертольотів, від ЗС країн НАТО - до 100 військових і до 5 літаків і вертольотів.

Українсько-румунське навчання "Ріверіан-2018" відбудуться на р. Дунай і в акваторії Чорного моря, а також на території Румунії в проміжку з квітня по листопад і триватимуть 20 діб. У них передбачено участь до 200 військовослужбовців з озброєнням і військовою технікою (по 100 від ЗС України та Румунії) і до 10 кораблів (4 від ЗС України та 6 - від ЗС Румунії), а також 2 літаки і вертольоти від ЗС Румунії.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Морська авіація ВМС України провела спільні навчання з кораблем ВМС США у Чорному морі. ФОТОрепортаж

Законопроект передбачає допуск на територію України відповідних підрозділів зазначених держав для участі в навчаннях "у рамках військового співробітництва".

18 січня 2018 року Верховна Рада підтримала розгляд законопроекту №7428 за скороченою процедурою і того ж дня ухвалила його.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики