Цензор.НЕТ

29.01.18 13:43

Суд почав розгляд позову Саакашвілі до Порошенка щодо позбавлення громадянства України

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду почав розгляд позову екс-голови Одеської ОДА, лідера "Руху нових сил" Міхеіла Саакашвілі до Президента України Петра Порошенка щодо позбавлення його громадянства.

Суд почав розгляд позову Саакашвілі до Порошенка щодо позбавлення громадянства України

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

Головуючий суддя у справі - Раїса Ханова.

У залі суду присутній сам Саакашвілі, його адвокати і представник Президента. Тут також багато журналістів і активістів.

У коридорах чергують правоохоронці. На вході в зал у охочих потрапити на засідання перевіряють документи і речі.

Перед будівлею суду зібралися десятки прихильників Саакашвілі, правопорядок забезпечують правоохоронці, чергує "швидка допомога".

Захист екс-голови Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі подав до Касаційного адміністративного суду клопотання про відмову в допуску до розгляду справи представника Президента. Про це на засіданні суду з розгляду позову Саакашвілі до Президента Петра Порошенка про позбавлення громадянства заявив адвокат Руслан Чорнолуцький.

Чорнолуцький зазначив, що, на думку захисту, довіреність на представництво Петра Порошенка в суді була підписана не самим Порошенком, а главою Адміністрації Президента Ігорем Райніним, тому захист Саакашвілі вважає цього представника "неналежним".

Адвокат у клопотанні також просить суд "або зобов'язати відповідача бути присутнім особисто", або зобов'язати Порошенка власноруч підписати довіреність на його представництво в суді.

Зараз суд пішов до нарадчої кімнати для розгляду клопотання.

Нагадаємо, 26 липня президент України Петро Порошенко своїм наказом позбавив громадянства України екс-президента Грузії, екс-голову Одеської обласної державної адміністрації Міхеіла Саакашвілі. Пізніше нардеп і позаштатний радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко повідомив, що Генеральна прокуратура Грузії передала Україні факти, які не були відомі їй під час надання Міхеілу Саакашвілі українського громадянства.

Сам політик в цей час був у США, пізніше він прибув до Польщі з українським паспортом, потім Саакашвілі відвідав Литву, Угорщину, Данію та Бельгію.

16 серпня М.Саакашвілі анонсував, що повернеться в Україну 10 вересня через пункт пропуску "Краковець" (Львівська область).

Напередодні головна прокуратура Грузії офіційно підтвердила інформацію про те, що грузинська сторона знову звернулася до України з питання затримання та екстрадиції М.Саакашвілі.

Як повідомлялося раніше,10 вересня Міхеіл Саакашвілі вирішив в'їхати в Україну на потязі, щоб уникнути заворушень на пропускному пункті "Краковець". Поїзд "Інтерсіті" сполученням "Перемишль - Київ" повинен був вирушити о 13:07 за українським часом, але його відправлення було затримано на кілька годин. За деякими повідомленнями відправлення затримували правоохоронці. Але незабаром поліція цю інформацію спростувала. "Укрзалізниця", зі свого боку, пояснила затримку поїзда "Перемишль - Київ" перебуванням у ньому людини, яка не має підстав для в'їзду в Україну. Пізніше Сакашвілі прибув на пункт пропуску "Шегині", де його прихильники прорвалися через український кордон і вивели політика і його делегацію на територію України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики