Цензор.НЕТ

29.01.18 23:32

Пам'ятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій. ФОТОрепортаж

На Львівській площі навпроти Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана відкрили пам'ятник Героям Крут.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, відкриття пам'ятника відбулося у рамках проекту Національного корпусу "Пам'ять нації".

За домовленістю з районною адміністрацією Шевченківського району міста Києва на Львівській площі встановлено пам'ятник Героям Крут у вигляді кам'яного хреста з викарбуваними датами бою. Пам'ятник буде передано на баланс райадміністрації.

Перед урочистим відкриттям пам'ятника кількасот людей пройшли ходою від станції метро "Золоті ворота" до Львівської площі. Серед учасників ходи - представники Національного корпусу, Національної дружини, ВО "Свобода". Представники Національної дружини йшли зі смолоскипами. 

Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 01

Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 02
Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 03

Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 05
Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 06
Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 07

Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 09
Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 10
Памятник Героям Крут у Києві встановили у місці, звідки 100 років тому студенти і гімназисти вирушали на бій 11

За словами керівника прес-служби партії "Національний корпус" Романа Чернишова, місце розташування пам'ятника Героям Крут вибрано невипадково. "У нас ідеологічний відділ провів роботу, дізнався з архіву, звідки саме виходили крутяни на бій, саме київська частина. З'ясувалося, що цей навчальний корпус був в районі Львівської площі, не знаю, чи так вона називалася тоді", - зазначив Чернишов.

Пам'ятник виготовлений у рамках проекту "Пам'ять нації", завдяки якому по всій Україні вже встановлено кілька хрестів на місці поховань героїв. Точну вартість пам'ятника Чернишов не назвав, підкреслюючи, що він із каменю, а тому "не дуже дорогий і виготовлений за рахунок спонсорських та меценатських грошей".

У відкритті пам'ятника, крім активістів і представників Національного корпусу, взяв участь письменник Василь Шкляр, який поіменно згадав хлопців, які пішли на священний бій і не повернулися.

"Досі точиться дискусія, чи не марною була та кров, мовляв, дітей послали на смерть наші високі чиновники, багато в чому схожі й на сьогоднішніх. Але правильно сказав великий поет-націоналіст Євген Маланюк, що ні, жодна крапля крові не буває марною, якщо вона пролита за Батьківщину. Крути - це були уродини нової української людини", - зазначив Шкляр.

Під час ходи й урочистого відкриття пам'ятника обійшлося без пригод. Охорону порядку забезпечували представники поліції, також ходу супроводжували представники Червоного Хреста.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики