Цензор.НЕТ

02.02.18 11:25

Членство України та Грузії в НАТО можливе попри дії Росії, - глава Heritage Foundation

Членство в НАТО для Грузії, а згодом і для України можливе, переконаний директор Центру зовнішньополітичних досліджень Heritage Foundation Люк Коффі.

Членство України та Грузії в НАТО можливе попри дії Росії, - глава Heritage Foundation

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Голос Америки, на його думку, Грузія відповідає вимогам НАТО, а її співпраця з трансатлантичним альянсом є надзвичайно активною.

Проблема в тому, що прийняття Грузії в НАТО може автоматично означати війну з Росією через окуповані території.

"Сьогодні політика Росії в Грузії та Україні полягає в тому, щоб тримати ці країни поза ЄС і НАТО. Вони думають, що нелегальна окупація частин цих країн - кращий шлях перешкодити їхньому вступу в ЄС і НАТО. Але ми повинні прибрати це", - заявив Люк Коффі.

Щоб зняти ці застереження, Коффі пропонує ввести зміни до статті 6 статуту НАТО, яка визначає які саме території потрапляють під дію статті п'ятої, і тимчасово виключити окуповані Росією території з-під дії вимог спільного захисту.

"Це посилає дуже потужний сигнал Москві, що тільки тому, що ви десь втрутилися - в Криму, Східній Україні, Цхінвалі, Абхазії чи Придністров'ї - лише тому, що ви нелегально окупували територію цієї країни, це не зупинить прогрес цієї країни в зближенні з євроатлантичною спільнотою. Це не зупинить її трансатлантичної інтеграції", - підкреслив Коффі.

Люк Коффі вважає, що ці дії, хоча і непрості, позбавлять Росію мотивації до агресії та окупації територій інших країн.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики