Цензор.НЕТ

06.02.18 17:35

Колишній найманець РФ здався поліції у Слов'янську

28-річний мешканець окупованої найманцями РФ Горлівки виїхав до Слов'янська, щоб почати мирне життя за межами "ДНР".

Колишній найманець РФ здався поліції у Слов'янську

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться у повідомленні Відділу комунікації Нацполіції області.

Найманець розповів поліцейським, що навесні 2014 року в Горлівці через дрібне порушення потрапив на очі бойовикам, які посадили його "в яму". Через три дні йому запропонували службу на "нову владу" (або подальше ув'язнення), а коли він погодився, вивезли у невідомому напрямку - як потім з'ясувалося, у Слов'янськ.

Там він допомагав зводити блокпост поблизу пожежної частини, а потім чергував на ньому.

За кілька тижнів чоловік зустрів командира збройного формування з Горлівки і з його допомогою повернувся до свого міста. Він охороняв казарми батальйону розвідки бойовиків, допомагав по господарству.

Згодом чоловік залишив лави терористів, а за деякий час через відсутність роботи виїхав до Слов'янська. Зараз він надає свідчення і співпрацює зі слідством.

Відносно учасника НЗФ відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України "Створення не передбачених законом збройних формувань або участь у їх діяльності".

Тільки після того, як пройде перевірка і буде встановлено, що на час перебування у лавах "ДНР" підозрюваний не вчиняв тяжких злочинів проти мирного населення, провадження може бути перекваліфіковано на ч. 6 ст. 260 КК України.

Згідно з ч. 6 ст. 260 Кримінального кодексу України, особа, яка перебувала у складі збройних формувань, добровільно вийшла з них та повідомила про це органам державної влади, звільняється від кримінальної відповідальності.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики