Цензор.НЕТ

07.02.18 11:18

Кабмін пропонує Раді запровадити нові військові посади і вітання для військових "Слава Україні" - "Героям слава"

Кабінет Міністрів України пропонує Верховній Раді законодавчо затвердити вітання для військовослужбовців "Слава Україні" - "Героям слава".

Кабмін пропонує Раді запровадити нові військові посади і вітання для військових "Слава Україні" - "Героям слава"

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це йдеться в законопроекті е №7549 від 5 лютого "Про внесення змін до деяких законів України з питань проходження військової служби", який зареєстрований на сайті парламенту.

"Особа, яка вручила бойовий прапор, вітає особовий склад військової частини з одержанням бойового прапора словами "Слава Україні". Особовий склад військової частини на привітання відповідає "Героям слава". Після цього командир військової частини виступає із словом у відповідь", - пропонуються, зокрема, такі зміни.

Крім того, запропоновано закріпити, що на вітання начальника або старшого за військовим званням "Слава Україні" усі військовослужбовці, які перебувають у строю або поза строєм, відповідають: "Героям слава". Якщо начальник або старший за військовим званням прощається, на його слова "Слава Україні" військовослужбовці також відповідають: "Героям слава". Таким чином, передбачено, що замість вітання "Здрастуйте, товариші" і відповіді "Бажаємо (бажаю) здоров'я" звучатимуть фрази "Слава Україні" - "Героям слава".

Кабмін також пропонує під час звернення до міністра оборони і його заступників називати їх "товариш" і зазначати посаду.

Як зазначено в пояснювальній записці, законопроект дасть змогу впровадити нові військові посади в штатах військових частин - головний старшина батальйону (бригади, полку) і головний сержант роти (взводу), визначити їхні права та обов'язки; підвищити роль сержантського (старшинського) складу ЗСУ в навчанні та вихованні підпорядкованого особового складу і в підготовці до виконання ними завдань за призначенням; врегулювати питання повсякденної діяльності, зокрема ввести в розпорядок дня годину національно-патріотичної підготовки.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики