Цензор.НЕТ

16.02.18 10:34

"Батьківщина", "Самопоміч", "Свобода" та ще 6 партій вимагають забезпечити повернення Саакашвілі в Україну, - Дерев'янко

Дев'ять українських політичних партій вимагають забезпечити повернення в Україну лідера партії "Рух нових сил", екс-президента Грузії Міхеіла Саакашвілі та надати йому можливість відстояти свої права в українському суді.

"Батьківщина", "Самопоміч", "Свобода" та ще 6 партій вимагають забезпечити повернення Саакашвілі в Україну, - Дерев'янко

Спільну заяву партій "Демократичний альянс", "Громадянська позиція", "Народний контроль", "Європейська партія України", ВО "Батьківщина", "Об'єднання "Самопоміч", ВО "Свобода", "Рух нових сил", громадський рух "Хвиля" оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук позафракційний народний депутат Юрій Дерев'янко, передає Цензор.НЕТ.

"На початку цього тижня, 12 лютого 2018 року, президент Порошенко та підконтрольні йому силові відомства вчинили відверто антиконституційне і неправове дійство - брутальною силою вигнали з країни українського політика, лідера партії "Рух нових сил", третього президента Грузії Міхеіла Саакашвілі. Щоб позбутися одного з лідерів опозиції, влада вчинила політичну розправу, порушила права людини та завдала величезної шкоди міжнародній репутації України. Цей злочин має бути розслідуваний", - йдеться в спільній заяві.

Партії заявляють, що посадові особи, які порушили закон і свої посадові обов'язки щодо Саакашвілі, мають опинитися на лаві підсудних.

"Ми вимагаємо забезпечити повернення Міхеіла Саакашвілі в Україну, надавши йому можливість захистити свої права та гідність в українських судах, відповідно до норм українського законодавства і міжнародного права", - сказано в спільній заяві.

Опозиційні сили також закликали громадян України підтримати їхнє звернення.

"Українська влада дозволяє собі так вчинити з політиком, відомим у всьому світі. Це означає, що жоден український громадянин не може відчувати себе в безпеці та сподіватися на справедливе правосуддя", - йдеться в заяві. Також політичні сили закликають світових лідерів і дипломатів "дати принципову оцінку політичним репресіям, до яких вдається українська влада".

"Ми констатуємо, що президент Порошенко став на шлях підміни закону свавіллям. Ми попереджаємо, що будь-які спроби подальших розправ над опозиційними лідерами та активістами отримають нашу консолідовану і тверду відповідь", - зазначено в заяві. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики