Цензор.НЕТ

19.02.18 21:32

ВРП вважає вимоги МВС і зняття охорони з Шевченківського суду тиском на судову владу, - Бенедисюк

У Вищій раді правосуддя вважають тиском на суд зняття охорони з Шевченківського райсуду столиці.

ВРП вважає вимоги МВС і зняття охорони з Шевченківського суду тиском на судову владу, - Бенедисюк

Відповідне рішення за підсумком  екстреного засідання в понеділок зачитав голова ВРП Ігор Бенедисюк, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Поділяючи стурбованість Міністерства внутрішніх справ, Вища рада правосуддя категорично не сприймає  публічні заяви про відмову від виконання державної функції забезпечення охорони судів, розміщені на офіційному сайті міністерства. Підставою для таких заяв стало те, що Шевченківським районним судом було обрано запобіжний захід стосовно учасника інциденту у Солом'янському райсуді міста Києва у вигляді особистої поруки, про що клопотали народні депутати. Вимоги у зв'язку з цим рішенням до Вищої ради правосуддя та апеляційного суду винести певне судове рішення є втручанням і тиском на судову владу", - оголосив Бенедисюк.

У рішенні ВРП також йдеться, що незгода із судовим рішенням може бути розглянута відповідно до процесуального законодавства через оскарження у суді вищої інстанції. А питання про належні дії судді вирішуються через подання відповідної скарги до ВРП і процедуру притягнення до дисциплінарної відповідальності.

"Зняття охорони із судів, в першу чергу, є загрозою безпеці громадян, які мають право на судовий захист і безпеку яких гарантовано державою", - резюмував голова ВРП.

Як повідомлялося, ВРП у понеділок зібрала екстрене засідання у зв'язку з надходженням заяви від голови Шевченківського райсуду, у якій він поінформував, що працівники Нацгвардії 19 лютого  о 9 год. 10 хв. залишили приміщення суду без пояснень причини. При цьому керівництву суду не було поставлено до відома про зняття охорони, причину такого рішення та протягом якого часу охорона приміщення суду не буде здійснюватися. Наразі приміщення суду залишилося без будь-якої охорони.

Голова суду попросив ВРП вжити заходів для забезпечення охорони суду.

Раніше міністр внутрішніх справ на своїй сторінці у Facebook поінформував, що суддя Шевченківського райсуду відпустив з-під варти чоловіка, який поранив поліцейського під час охорони суду від вторгнення туди радикалів. За словами Авакова, це ганебне рішення зобов'язує його, як міністра, відреагувати.

Зокрема, він вимагав від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді, а від прокуратури і апеляційного суду - негайно винести справедливе рішення за фактом нанесення вогнепального поранення поліцейському.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики