Цензор.НЕТ

22.02.18 22:25

Без створення Антикорупційного суду зростання темпу боротьби з корупцією неможливе, - Ситник

Темпи ефективності боротьби з корупцією в Україні можуть вирости лише за умови створення Спеціалізованого антикорупційного суду, який забезпечить вироки і справедливе покарання для топ-корупціонерів.

Без створення Антикорупційного суду зростання темпу боротьби з корупцією неможливе, - Ситник

Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник 21 лютого 2018 року в Києві під час презентації дослідження Transparency International "Індекс сприйняття корупції" (CPI) за 2017 рік повідомили Цензор.НЕТ в прес-службі НАБУ.

Згідно з дослідженням, за результатами 2017 року Україна отримала 30 балів зі 100 можливих і зайняла 130 місце в рейтингу (зі 180 країн світу), покращивши свою позицію в рейтингу порівняно з 2016 роком на 1 бал.

"Антикорупційне бюро було створено в квітні 2015 року, і вже в грудні того ж року, після обрання керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, почало свої перші розслідування. За два роки в судових інстанціях опинилися понад 100 справ від НАБУ і САП. Однак, на жаль, ці справи судами майже не розглядаються. Переконаний, без створення Антикорупційного суду, якиі зможе винести справедливі рішення у справах про топ-корупціонерів, подальша боротьба з корупцією неможлива", - зазначив Артем Ситник.

За його словами, за умови створення і початку роботи Антикорупційного суду вже в 2018 році, Україна змогла б значно поліпшити свої позиції на рейтингу "Індекс сприйняття корупції".

Під час заходу були представлені рекомендації Transparency International для посилення боротьби з корупцією в Україні. Зокрема, експерти радять якомога швидше запустити Антикорупційний суд і продовжити судову реформу, а також надати право на автономне прослуховування НАБУ".

Довідка: Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, СРІ) - дослідження антикорупційної мережі Transparency International з 1995 року. Індекс - це оцінка від 0 (дуже високий рівень корупції) до 100 (дуже низький рівень корупції) і вказує на рівень сприйняття корупції в державному секторі країни або території.

CPI 2017 опирається на 13 джерел даних із 12 незалежних установ, що спеціалізуються на аналізі управління і бізнес-клімату.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики