Цензор.НЕТ

27.02.18 11:06

Затримано ще одного учасника схеми із заволодіння коштами "Енергоатому", - НАБУ

Затримано ще одного учасника схеми із заволодіння коштами ДП "НАЕК "Енергоатом".

Затримано ще одного учасника схеми із заволодіння коштами "Енергоатому", - НАБУ

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАБУ.

"22 лютого 2018 року в аеропорту "Бориспіль" затримано колишнього керівника відокремленого підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом", підозрюваного у завданні збитків ДП "НАЕК "Енергоатом". Впродовж останніх трьох місяців ця особа перебувала в розшуку", - сказано в повідомленні. 

"За версією слідства, підозрюваний виступав представником компанії "BRADCREST INVESTMENTS S.A." (Панамська Республіка). Зокрема, особисто домовлявся з представниками "SKODA S.A" щодо розмірів перерахувань "відкатів" та підписував документи, які стали підставою для перерахування коштів на розрахункові рахунки компанії "BRADCREST INVESTMENTS S.A.", єдиним власником (бенефіціаром) якої є екс-народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу. На рахунку зазначеної компанії у швейцарському банку за запитом Національного бюро арештовано кошти у сумі, еквівалентній 86,4 млн грн (3,2 млн швейцарських франків)", - додали у відомстві.

Наразі підозрюваному, дії якого кваліфіковано за ч.5 ст.27, ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України, обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. На нього також покладено обов’язок носити засіб електронного контролю та здати паспорти.

 Нагадуємо, що розслідування за фактом заволодіння коштів ДП "НАЕК "Енергоатом" в розмірі 6,4 млн євро детективи Національного бюро зареєстрували у грудні 2015 року. Вказане провадження у листопаді 2017 року об’єднане з розслідуванням фактів заволодіння коштами ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат" (СхідГЗК) у розмірі 17,28 млн дол. США.

Наразі в об’єднаному кримінальному провадженні про підозру повідомлено 11 особам, із яких 4 перебувають у розшуку. Серед підозрюваних — чинні керівники ДП "СхідГЗК", Державного концерну "Ядерне паливо", НАК "Нафтогаз "України", ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" та структурного підрозділу ДП "НАЕК "Енергоатом". 

9 січня 2018 року екс- голові комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу та його захисникам відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження

Нагадаємо, що 20 квітня 2017 року НАБУ і САП затримали Мартиненка за підозрою у справі про розтрату коштів ДП ​​"СхідГЗК" у розмірі 17,28 млн дол. США шляхом неправомірного ув'язнення і подальшого виконання контракту купівлі-продажу уранового концентрату.

22 квітня як запобіжний захід суд відпустив його на поруки 18 депутатів парламенту, міністра молоді спорту Ігоря Жданова і заступника голови Центральної виборчої комісії Андрія Магери.

25 жовтня НАБУ вручило Мартиненку ще одна підозра в заволодінні майном ДП "НАЕК" "Енергоатом" і нанесенні держпідприємству 6,4 млн євро збитків.

7 грудня 2017 року Національні антикорупційне бюро оголосило в розшук трьох підозрюваних, які фігурують в кримінальному провадженні разом з екс-нардепом Миколою Мартиненком: Володимира Святненка, Павла Скаленка і Євгена Бугу.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики