Цензор.НЕТ

02.03.18 21:40

Посольство України в Болгарії обурене антиукраїнськими висловлюваннями глави РПЦ Кирила на болгарському телебаченні

Посольство України в Болгарії звинуватило патріарха Російської православної церкви (РПЦ) Кирила в провокації за антиукраїнські заяви на болгарському національному телебаченні.

Посольство України в Болгарії обурене антиукраїнськими висловлюваннями глави РПЦ Кирила на болгарському телебаченні

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в коментарі у Фейсбуці посольства України в Болгарії.

У тексті заяви наголошується: "Посольство України в Республіці Болгарія обурене антиукраїнськими висловлюваннями Патріарха РПЦ Кирила в ефірі програми "Още от деня" Болгарського національного телебачення 1 березня ц.р.

Твердження Патріарха про "громадянську війну" на Донбасі розглядаємо як антиукраїнську провокацію.

Посольство нагадує, що Російська Федерація, здійснивши тимчасову окупацію АР Крим та частини Донецької та Луганської областей, грубо порушила норми та принципи міжнародного права, у т.ч. Статут ООН. Це, зокрема, підтверджується в Резолюції Генеральної Асамблеї ООН "Територіальна цілісність України" A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р.

Крім того, ухвалені в 2016 та 2017 роках Генеральною Асамблеєю ООН резолюції "Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим і м.Севастополь (Україна)" справедливо визнають Російську Федерацію державою-окупантом.

Міжнародна демократична громадськість не має жодних сумнівів, що окупація частини Донбасу була ініційована та здійснена винятково РФ, яка активно заохочує та всіляко підтримує незаконні терористичні формування бойовиків - зброєю, кадровими військовими без розпізнавальних знаків, військовою технікою, "гуманітарними конвоями", які мають негуманітарне призначення та наповнення. Тому, триваюче кровопролиття на Сході України можливо зупинити лише одним шляхом - припиненням агресії РФ та збройної підтримки з

Посольство зазначає, що гарантією повернення миру на окуповані Росією території є виконання Москвою Мінських домовленостей та повернення РФ до дотримання міжнародного права. РФ із 2015 року послідовно блокує ініціативу України про введення на окупованих територіях України міжнародної миротворчої операції. Саме вона може ввести міжнародний контроль над українсько-російським кордоном, як це передбачено Мінськими домовленостями, і створити передумови для мирного реінтеграції та реабілітації українського Донбасу. Зрозуміло, що така операція не може відбутися за участю агресора - Росії, яка від початку є стороною конфлікту з метою руйнування Української держави та блокування її шляху до Європи.

Посольство України в РБ висловлює жаль у зв'язку з тим, що Болгарське національне телебачення було використано керівництвом РПЦ як трибуна для оприлюднення відверто антиукраїнських заяв, синхронізованих з офіційною позицією Кремля".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики