Екологи оскаржили в суді дозвіл на будівництво та експлуатацію "Північного потоку-2" у Німеччині

6759 25
Екологи оскаржили в суді дозвіл на будівництво та експлуатацію "Північного потоку-2" у Німеччині

Екологічне об'єднання Nabu оскаржило дозвіл на будівництво та експлуатацію газопроводу "Північний потік-2" у Німеччині, яке компанія Nord Stream 2 отримала раніше цього року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

Екологи подали позов до Вищого адміністративного суду землі Мекленбург - Передня Померанія проти рішення гірського управління німецького міста Штральзунд дозволити будівництво трубопроводу в територіальних водах ФРН. Тим самим Nabu намагається запобігти запланованому на травень початку будівельних робіт.

"Ми бачимо кричущі порушення в методах дослідження і сумніваємося, що газопровід не викличе серйозних наслідків для морського середовища", - пояснив експерт Nabu Кім Детлофф (Kim Detloff), якого цитує агентство dpa. У Nabu також сумніваються, що проект задовольняє вимоги незалежної процедури видачі дозволу, оскільки значна частина даних моніторингу щодо можливого впливу на навколишнє середовище була відсутня. Об'єднання вказує на те, що в територіальних водах Німеччини трубопровід повністю проходитиме через морські природоохоронні зони. Це становить небезпеку для життя багатьох морських тварин. Позов Nabu підтримує і німецьке відділення Всесвітнього фонду дикої природи (WWF).

Детлофф переконаний, що дозвіл на будівництво "Північного потоку-2" було видано "на основі застарілих уявлень". Детлофф вказав на той факт, що можливості Німеччини імпортувати й зберігати газ сьогодні втричі перевищують реальне споживання.

У компанії Nord Stream 2, яка займається будівництвом газопроводу, заявили, що позов не загрожує реалізації проекту. У процесі його затвердження компанія довела, що трубопровід необхідний, щоб частково знизити перебої в поставках до Європи, які можуть виникнути в майбутньому, зазначив представник Nord Stream 2. Таким чином, "Північний потік-2" допоможе підвищити енергетичну безпеку країн ЄС та підвищить рівень конкуренції на європейському ринку, запевняє "дочка" російського концерну "Газпром".

Наприкінці січня компанія Nord Stream 2 отримала дозвіл гірничого управління німецького міста Штральзунд на будівництво та експлуатацію "Північного потоку-2". Відомство погодило плани щодо будівництва 55-кілометрової ділянки газопроводу відповідно до закону про енергетичну промисловість. У територіальних водах ФРН будівництво вестиметься в районі Любміна поблизу Грайфсвальда. У березні закінчується термін, коли це рішення можна оскаржити в судовому порядку. У суді підтвердили отримання позову від Nabu, повідомляє dpa.

У Nabu вказують на те, що ні Росія, ні інші країни, через територіальні води яких має пройти газопровід (Швеція, Данія та Фінляндія), поки не видали дозволи на його будівництво. Детлофф переконаний, що Німеччині не слід форсувати події, поки інші країни не погодилися на реалізацію проекту.