Цензор.НЕТ

06.03.18 16:10

"Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу в спорі з "Нафтогазом"

"Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу в справі про постачання газу, щодо розгляду про транзит апеляцію буде подано до кінця березня 2018 року.

"Газпром" подав апеляцію на рішення Стокгольмського арбітражу в спорі з "Нафтогазом"

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на російський Интерфакс, про це заявив журналістам заступник голови правління компанії Олександр Медведєв.

"Газпром" учора також направив у "Нафтогаз України" повідомлення про початок процедури розірвання чинних контрактів на поставку і транзит газу. Ми діємо відповідно до передбаченої контрактами процедури їх розірвання", - заявив він.

Нагадаємо, "Газпром" після програшу в Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 млрд за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

Глава НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв заявив про дефіцит газу в Україні обсягом близько 10 млн кубометрів на добу через морози і відмову "Газпрому" в його поставках, через це запропонував ввести обмеження на споживання газу у країні 3-4 березня 2018 року. 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики