Антикорупційний суд має бути незалежним і запрацювати дуже швидко, - Гройсман

14121 70
Антикорупційний суд має бути незалежним і запрацювати дуже швидко, - Гройсман

Антикорупційний суд, як завершальна ланка розвитку антикорупційної інфраструктури в Україні, має бути незалежним і запрацювати якомога швидше.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав Володимир Гройсман в інтерв'ю Латвійському телебаченню.

"Ми за кілька років створили систему антикорупційних органів. У нас є агентство з запобігання корупції, є Національне антикорупційне бюро, антикорупційна прокуратура. Залишилося створити справедливий Антикорупційний суд, - сказав Володимир Гройсман. - Я за те, аби цей суд був незалежним. Тоді це буде гарантія для всіх, що буде справедливе рішення. Суд має сказати – винуватий чи не винуватий підслідний, вільний або такий, що понесе покарання. Цей суд має запрацювати дуже швидко".

Нагадаємо, 1 березня Верховна Рада в першому читанні підтримала президентський законопроект про Антикорупційний суд.

Цей законопроект про Антикорупційний суд президент України понад рік обіцяв і ще кілька місяців вносив до парламенту. Йдеться про Вищий антикорупційний суд, глава держави прийняв зобов'язання створити, прописавши його в законі про судоустрій та статус суддів.

Нагадаємо, Міжнародний валютний фонд розкритикував законопроект про Вищий антикорупційний суд (ВАС) №7440, внесений до парламенту Порошенком. Позицією Банкової з цього питання незадоволені також і у Євросоюзі. Антикорупційний суд мусить бути інтегрований у судову систему України, крім того, мають бути реформовані українські суди на всіх рівнях, підкреслював голова Європейської комісії за демократію через право (Венеціанської комісії) Джанні Букіккіо.