Цензор.НЕТ

09.03.18 13:07

Порошенко вручив Шевченківські премії лауреатам 2018 року

Цього року премії отримали письменниця Емма Андієвська, художник Павло Маков, публіцист Сергій Плохій, композиторка Вікторія Польова та інші.

Порошенко вручив Шевченківські премії лауреатам 2018 року

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", Президент України Петро Порошенко вручив Національні премії імені Тараса Шевченка лауреатам 2018 року.

"На отримання високої державної нагороди претендували майже сімдесят номінантів, і тільки вісім з них успішно подолали перегони. Вітаю ваше рішення про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка 2018 року. Підписаний указ свідчить про те, що я його повністю підтримав", - сказав Порошенко.

Так, згідно з указом, премія присуджується письменниці Еммі Андієвській - за книги поезій  "Щодення: перископи", "Маратонський біг", "Шухлядні краєвиди", "Бездзиґарний час", "Міста-валети"; художнику Павлу Макову - за творчий проект "Втрачений Рай"; публіцисту Сергію Плохію - за книгу "Брама Європи"; композиторці Вікторії Польовій - за хорову симфонію на канонічні тексти "Світлі піснеспіви".

Також премію отримали режисер Володимир Тихий, оператори Ярослав Пілунський, Сергій Стеценко та Юрій Грузинов - за цикл історико-документальних фільмів про Майдан 2014 року.

Розмір Національної премії України імені Тараса Шевченка в 2018 році становить 240 тисяч гривень кожна.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики