Грузія розглядає прискорений варіант вступу в НАТО

9892 41
Грузія розглядає прискорений варіант вступу в НАТО

Грузинський парламент розглядає можливість реалізації прискореної стратегії вступу країни в НАТО після майже десятирічних невдалих спроб вступити в цей військовий альянс.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Голос Америки

За інформацією видання керівництво Грузії серйозно вивчає варіант прискореного приєднання до Альянсу, який нещодавно був висунутий одним із аналітичних центрів у Вашингтоні.

"Згідно з нашими національними пріоритетами і консультаціями з нашими стратегічними партнерами ми зробимо все можливе, щоб прискорити нашу інтеграцію, - сказав спікер парламенту Грузії Іраклій Кобахідзе. Він послався на пропозицію американського Фонду "Спадщина" розглянути варіант про приєднання до Альянсу, при якому під дію статті 5-ї договору про колективну оборону тимчасово б не підпадали окуповані Росією території Абхазії і Південної Осетії.

Нагадаємо, що в статті 5-ї Північноатлантичного договору про колективну безпеку йдеться, що напад на одну з країн-учасниць договору вважатиметься нападом на всіх членів Альянсу. Вважається, що з цієї причини Москва рішуче виступає проти приєднання Грузії до Північноатлантичного альянсу.

"Багато хто побоюється, що членство Грузії в НАТО означатиме автоматичну війну з Росією в окупованих регіонах, - сказав Лук Коффі, американський аналітик, який виступив із пропозицією про прискорений варіант приєднання до Альянсу. - Грузія може бути запрошена до НАТО шляхом внесення поправок до статті 6-ї Північноатлантичного договору 1949 року".

Стаття 6 визначає конкретні території в межах даної країни, які підпадають під гарантію безпеки Статті 5 Північноатлантичного договору.

"Ця поправка може бути зроблена разом із протоколом приєднання Грузії, як це було в 1951 році, коли Туреччина та Греція приєдналися до Альянсу", - сказав Коффі, додавши, що при цьому має бути зазначено, що відновлення територіальної цілісності Республіки Грузія має бути досягнуто мирним дипломатичним шляхом.