Цензор.НЕТ

12.03.18 08:29

Доступ до 30 українських інформаційних сайтів повністю або частково закрито в окупованому Криму, - правозахисниця Сєдова

Із 30 українських сайтів, які блокуються в окупованому Криму, тільки щодо шести є відповідне рішення Роскомнагляду.

Доступ до 30 українських інформаційних сайтів повністю або частково закрито в окупованому Криму, - правозахисниця Сєдова

Медіакоординаторка Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова в ефірі Громадського радіо розповіла про моніторинг доступності українських інтернет-сайтів на території окупованого Криму, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Результати вражають, тому що такий же моніторинг ми проводили в липні минулого року, було менше заблокованих на території Криму сайтів. Виявилося, що на цей момент 30 інформаційних сайтів повністю або частково не відкриваються в Криму. Ми перевіряли доступність цих сайтів у 5 містах Криму - в Керчі, Сімферополі, Севастополі, Білогірську та Ялті. Виявилося, що в різних містах блокують ці сайти по-різному", - повідомила вона. Сєдова уточнила, що у всіх 5 містах заблоковані 9 сайтів.

"Інші сайти блокуються якимось незрозумілим чином, немає якоїсь логіки в цьому блокуванні. У Сімферополі з цього переліку заблоковано 28, а в Керчі - 11. На наш погляд, це блокування відбувається повністю незаконно не тільки з точки зору українських та міжнародних законів, а також з точки зору російського законодавства", - зазначила правозахисниця.

За її словами, в Росії законодавство дозволяє блокувати сайти, якщо Роскомнагляд видає відповідне рішення. "Він звертається до суду з повідомленням, що на цьому сайті міститься якийсь заборонений на їхній погляд контент. Суд може вирішити, що цей контент дійсно екстремістський, спонукає до тероризму, тоді на підставі рішення цього суду сайт блокується. На сайті самого Роскомнагляду є перелік заблокованих за рішенням суду сайтів. Я з цього списку 30 сайтів знайшла там тільки 6", - повідомила Сєдова. До того ж результати моніторингу в окупованому Криму відрізняються від результатів моніторингу в Москві. У столиці РФ заблоковані тільки чотири сайти: Цензор.НЕТ, "Громадське радіо", РБК і СЛЕД.net. Правозахисниця зазначила, що на блокування цих ресурсів є рішення суду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики