Цензор.НЕТ

14.03.18 10:55

Громадська рада доброчесності почала затвердження висновків щодо суддів, які проходять кваліфоцінювання

Громадська рада доброчесності почала оцінювання суддів, які зараз проходять кваліфікаційне оцінювання на відповідність займаній посаді.

Про це повідомили в прес-службі ГРД.

 Перша порція висновків та інформації була направлена до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 7 та 12 березня. Щодо 19 суддів було затверджено висновок про невідповідність критеріям доброчесності та професійної етики, та ухвалено рішення про надання інформації щодо 21 судді.

Серед суддів, стосовно яких Громадська рада доброчесності ухвалила негативні висновки - "судді Майдану", судді, статки яких не відповідають задекларованим доходам, та судді, які ухвалювали свавільні рішення.

Негативні висновки ГРД отримали, зокрема, такі судді.

 Батрак Віталій Володимирович, суддя Апеляційного суду Херсонської області. Він через алкогольне сп’яніння передав право керування автомобілем своєму неповнолітньому синові, у якого прав на керування авто не було. Більше того, суддя неодноразово забував декларувати свої статки або ж забував вказувати їхню вартість.

Ваврів Ігор Зіновійович, суддя ​Апеляційного суду Тернопільської області. Суддя засудив за вбивство до 15 років позбавлення волі невинну особу. Його справа стала предметом розгляду Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), який констатував порушення ряду прав людини під час ухвалення рішення.

Гончаров Олег Онуфрійович, суддя Апеляційного суду Одеської області. Він "забував" декларувати свої статки та майно членів своєї родини. А ще суддя ухвалив близько 47 рішень російською мовою, попри те, закон на той час чітко вимагав готувати рішення виключно українською мовою. Крім цього, суддя неодноразово був причетним до ухвалення резонансних рішень, одне з яких стало предметом розгляду Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), про що суддя забув згадати в декларації доброчесності.

Гришин Петро Володимирович, суддя Апеляційного суду Харківської області. Дружина судді неодноразово успішно вирішувала свої фінансові проблеми в суді, де раніше працював суддя, за допомогою колишніх колег свого чоловіка.

Демяносов Олександр Власович, суддя Апеляційного суду Донецької області. Ще під час конкурсу до Верховного Суду суддя отримав негативний висновок ГРД через еправдиві відомості у декларації доброчесності, винесення сумнівного рішення на користь підозрюваного, причетного до терористичної організації "ДНР", а також приховування майна.

Дубцов Олександр Валерійович, суддя Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області. Прокуратура звинувачувала його у тому, що він нібито взяв хабар у сумі 5 тис. доларів, але завдяки своїм колегам йому вдалося уникнути відповідальності. У декларації родинних зв’язків не вказав про свого брата, який є адвокатом, а у майнових деклараціях забував декларувати квартиру, в якій мешкає.

Кадегроб Альбіна Іванівна, суддя Апеляційного суду Одеської області. Доходи судді не відповідають витратам та задекларованим статкам або ж суддя занижувала вартість свого майна. Також суддя ухвалила щонайменше 93 судові рішення російською мовою. Також суддя причетна до винесення резонансних рішень.

Калініна Ольга Валентинівна, суддя Апеляційного суду Херсонської області. Суддя неодноразово "плуталась" в своїх деклараціях. А її син. попри незначні доході, володію чималим майном .

Калініченко Ігор Степанович, суддя Апеляційного суду Херсонської області. Він умудрився одночасно навчатись в Києві та ухвалювати рішення в Херсоні. Також він проявив особливо недбале ставлення до обов’язку декларування майна.

Ключник Андрій Степанович, суддя Святошинського районного суду м. Києва. Суддя Майдану, під час Революції Гідності виніс рішення щодо активіста про тримання під вартою. Також суддя відмовлявся розглядати клопотання НАБУ та вказав неправдиві відомості в майновій декларацій.

Копіца Олег Володимирович, суддя Апеляційного суду Одеської області. Суддя вказав неправдиві відомості у своїй майновій декларації або ж занижував вартість задекларованого майна.

Котелевський Руслан Іванович, суддя Апеляційного суду Одеської області. Суддю підозрювали в отриманні хабаря (3 тис. доларів), а на його майно був накладений арешт. Також його прізвище неодноразово фігурувало при розгляді резонансних справ.

Лекан Ірина Євгенівна, суддя Апеляційного суду Тернопільської області. Суддя отримала службове житло, маючи власну квартиру. Згодом вона квартиру приватизувала.

Люшня Анатолій Іванович, суддя Апеляційного суду Харківської області​. Суддя не виконує рішення суду щодо погашення ним заборгованості. Його статки не відповідають задекларованим доходам, а також він недбало заповнював свою майнову декларацію, забувши вказати доходи та майно членів своєї родини.

Мірута Ольга Анатоліївна, суддя Апеляційного суду Донецької області. Родичі судді неодноразово відвідували окуповані території та мають у власності численну нерухомість у Києві, хоча їхні доходи офіційні доходи не дозволяють їм цього.

Пономарь Зоя Михайлівни, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області. Протягом 2015-2016 років суддя не подала жодної е-декларації, чим проігнорувала виконання вимог закону "Про запобігання корупції".

Толкаченко Олександр Олександрович, суддя Апеляційного суду Одеської області. Суддя вказував неповну інформацію щодо належного йому майна у деклараціях. Також його прізвище неодноразово фігурувало при розгляді резонансних справ. 

Хейло Яна Валеріївна, суддя Апеляційного суду Донецької області. Протягом 64 днів перебувала на окупованих територіях Криму. Також вона подала неповні відомості у майнових деклараціях щодо корпоративних прав свого чоловіка, який, до слова, не гребує розміщувати антиукраїнський контент в своїх соціальних мережах.

Черниш Тетяна Олександрівна, суддя Уманського міськрайонного суду Черкаської області. Покривала обвинувачену в постановленні засвідомо неправосудних рішень колегу. Підтвердила та узаконила кругову поруку в своєму регіоні.

Також члени ГРД передали до Комісії інформації щодо суддів. Серед таких суддів - ті, які подали неповну інформацію про своє майно в деклараціях, судді, які не гребували поїздками на окуповані території.

  1. Бенедик Анна Петрівна, суддя Харківського апеляційного адміністративного суду.
  2. Біляєва Олена Миколаївна, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  3. Будулуца Микола Сафронович, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  4. Гаврилова Галина Леонідівна, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  5. Гєрцик Ростіслав Валерійович, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  6. Груіцька Людмила Олександрівна, суддя Апеляційного суду Донецької області. 
  7. Заіченко Володимир Леонідович, суддя Апеляційного суду Херсонської області.
  8. Зайцева Світлана Андріївна, суддя Апеляційного суду Донецької області. 
  9. Залізняк Римма Миколаївна, суддя Апеляційного суду Донецької області. 
  10. Коструба Галина Іванівна, суддя Апеляційного суду Тернопільської області.
  11. Литвиненко (Калімбет) Інна Іванівна, суддя Апеляційного суду Херсонської області.
  12. Лісовий Олександр Олександрович, Голова Апеляційного суду Донецької області.
  13. Люклянчук Віталій Федорович, суддя Апеляційного суду Луганської області.
  14. Пищида Микола Михайлович, суддя Апеляційного суду Дніпропетровської області.
  15. Преснякова Анжеліка Анатоліївна, суддя Апеляційного суду Донецької області. 
  16. Савич Юрій Миколайович, суддя Апеляційного суду Луганської області.  
  17. Свіягіна Ірина Миколаївна, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  18. Сєдих Андрій Вікторович, суддя Апеляційного суду Донецької області.
  19. Тиха Ірина Миколаївна, суддя Апеляційного суду Тернопільської області.
  20. Філонова Юрія Олександрівна, суддя Апеляційного суду Сумської області.
  21. Халаджи Ольга Володимирівна, суддя Апеляційного суду Донецької області.

Усі висновки та інформація були підписані електронним цифровим підписом координатора та надіслані до Комісії в електронній формі.

Нагадаємо, нещодавно Вища кваліфікаційна комісія суддів України ухвалила зміни до Регламенту в частині розгляду інформації висновків ГРД. Ухвалені зміни суперечать чинним законам та Конституції і значно ускладнюють роботу ГРД. Зокрема, одна із вимог - аби усі висновки та інформація були підписані усіма членами Ради. Вважаючи нові положення Регламенту незаконними, члени Громадської ради доброчесності не виконуватимуть їх. Висновки та інформація щодо суддів надсилатимуться до Комісії в такому порядку, як це відбувалося раніше під час конкурсу до Верховного Суду.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики