Цензор.НЕТ

14.03.18 14:47

Анексія Криму протиправна - це позиція ЄС. Там не можуть відбуватися законні вибори президента РФ, - президент Австрії

На території окупованого Криму не можуть відбуватися законні вибори російського президента.

Анексія Криму протиправна - це позиція ЄС. Там не можуть відбуватися законні вибори президента РФ, - президент Австрії

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Президента України, Федеральний Президент Республіки Австрія Александер ван дер Беллен, відповідаючи на запитання журналістів про визнання російських виборів у Криму.

"З точки зору Австрії зрозуміло, що анексія Криму є протиправною. І це є також позицією Європейського Союзу. Тому, на території Криму не можуть відбуватися правомочні вибори до російського парламенту та вибори російського президента. І це не тільки моя точка зору. Це однозначна точка зору всього Австрійського Уряду", - заявив ван дер Беллен

Порошенко в свою чергу подякував і Президенту, і Уряду Австрії за офіційну позицію, яка була висловлена на сайті МЗС Австрії про те, що вони "не спрямовують до Криму спостерігачів, не вітають і не визнають".

Президент України також висловив упевненість у тому, що "загальні й узгоджені дії мають врешті-решт призвести до звільнення всієї української території - і Донбасу, і Криму".

Порошенко наголосив на важливості притягнення до відповідальності усіх тих, хто  бере безпосередню участь в організації "так званих виборів", в тому числі і запровадження персональних санкцій проти них.

Петро Порошенко закликав усіх європейських партнерів та увесь світ рішуче відреагувати на "той виборчий фарс, який Москва організовує цієї неділі на окупованій території українського Криму – на четверту річницю спроби анексії Кримського півострова".

Разом з тим повідомляється, що під час переговорів Президентів України та Австрії окрему увагу було приділено європейському порядку денному, зважаючи на майбутнє головування Австрії в Європейському Союзі з липня цього року, особливо питанню зміцнення єдності та солідарності ЄС з Україною в протидії російської агресії. Також сторони обговорили шляхи відновлення миру в Україні та політику санкцій по відношенню до країни-агресора.

Президент України зазначив, що Україна та Австрія мають одну подібну гірку сторінку в своїй історії.

"Рівно  вісім десятиліть тому, як Україна чотири роки тому, Австрія пережила атаку з боку сусіда. Маю на увазі гітлерівський аншлюс. Геополітична одержимість однієї групки перекреслила надії цілих народів", - сказав Порошенко.

Президент України наголосив на спільній позиції двох президентів щодо важливості історичних уроків тих подій, відповідальності, необхідності захисту та укорінення наших демократичних цінностей.

Водночас, він зазначив: "Рішучість нашої відповіді визначить, як швидко ми зможемо повернути Росію до поваги верховенства міжнародного права".

Порошенко також повідомив, що "останні події на Сході нашої держави, коли недотримуються чергового перемир’я, яке було оголошено, останні події в Австрії, підтримка терористичних угрупувань в Україні – це безумовно додаткові аргументи щодо спільних і консолідованих дій і рішень щодо повернення Росії у формат міжнародного права".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики