Цензор.НЕТ

20.03.18 11:22

Крім кримських татар, "вибори" президента РФ бойкотував великий відсоток росіян, - Джемілєв

У незаконних виборах в окупованому Криму взяли участь тільки 10% кримських татар, а до бойкоту незаконних виборів "приєднався і великий відсоток росіян".

Крім кримських татар, "вибори" президента РФ бойкотував великий відсоток росіян, - Джемілєв

Про це в коментарі LIGA.net заявив сьогодні Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, передає Цензор.НЕТ.

За його словами, 18 березня 2018 року члени місцевих і регіональних меджлісів об'їжджали практично всі виборчі дільниці, де проживають кримські татари.

"І згідно з їхніми відомостями, участь у цих "виборах" кримських татар, переважно "бюджетників", не перевищує 10% від загальної їх кількості. Такий відсоток, власне, і був прогнозований нами, але приємним сюрпризом для Меджлісу було те, що, як виявилося, до бойкоту кримських татар цього разу приєднався і великий відсоток росіян, зокрема і тих, хто в 2014 році бурхливо радів "приєднанню" до Росії", - сказав Джемілєв.

Уповноважений президента у справах кримськотатарського народу підкреслив, що країні-окупанта Росії було дуже важливо, щоб кримські татари теж стали співучасниками псевдовиборів у Криму.

"Росії, звичайно ж, було дуже важливо, щоб кримські татари теж стали співучасниками цих злочинних "виборів" і в спробах домогтися цього пускалися на всілякі незаконні і навіть злочинні методи. Але найбільш масово застосовувався метод залякування "бюджетників" звільненням з роботи, якщо не прийдуть на виборчі дільниці і не розпишуться в отриманні бюлетеня для голосування", - зазначив Джемілєв.

Він зауважив, що це дуже серйозна загроза, оскільки в такому випадку сім'я залишається без засобів до існування. "З Криму мені повідомили, що на цю тему члени Меджлісу готують досить змістовний документальний фільм, який може бути хорошим матеріалом для Міжнародного суду ООН у Гаазі", - сказав Джемілєв.

За його словами, кримські татари повідомляли про тиск на них напередодні проведення незаконних виборів.

"Фейсбук багатьох кримських татар також переповнений повідомленнями про подібні беззаконня. До речі, жити в Криму і робити подібні записи у своїх Фейсбук - це теж акт великої мужності, оскільки всі ці записи скрупульозно відслідковуються відповідними відділами ФСБ", - підкреслив Джемільов.

Він додав, що його дуже вразила історія з літньою жінкою на ім'я Назіф, яка лежала в лікарні Радянського району Криму.

Джемілєв розповів, що під час чергового обходу лікар лікарні, оглядаючи її, поряд з питаннями про самопочуття, ніби між іншим, запитує, за кого вона збирається проголосувати на "майбутніх президентських виборах".

"Почувши чітку відповідь жінки, що в такого роду "виборах" не збирається брати участь, лікар різко піднімається і дає розпорядження медсестрам, щоб жінку негайно виписали з лікарні. Ті в жаху, кажуть, що вона "дуже важка", може померти, але лікар металевим голосом відповідає: "Робіть, що вам говорять!" - зазначив Джемілєв.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики