Цензор.НЕТ

21.03.18 16:43

Глава ВККС Козьяков: Зараз суддею можна стати тільки через конкурс. Президент і ВР з цієї процедури усунуті

До завдань Вищої кваліфікаційної комісії суддів України входить відбір кандидатів на посаду судді з юристів, які можуть претендувати на цю посаду, навчання майбутніх суддів, проведення будь-яких конкурсів у судові органи.

Глава ВККС Козьяков: Зараз суддею можна стати тільки через конкурс. Президент і ВР з цієї процедури усунуті

Як передає Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю "Сегодня" розповів кандидат юридичних наук, доцент, голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков.

"Відповідно до нового законодавства, будь-які кадрові рухи суддів відбуваються тільки через конкурс. Наприклад, у новостворюваний суд, або з одного місцевого суду до іншого, або з місцевого до Апеляційного суду, або коли суддя хоче поміняти спеціалізацію, скажімо, займався цивільним процесом , а бажає - кримінальним або адміністративним ... Після проведення конкурсу ми даємо рекомендацію Вищій раді правосуддя (ВРП) ухвалити рішення щодо певного судді або кандидата на посаду судді. ВРП ухвалює таке рішення, наприклад, позитивне, враховуючи наші рекомендації", - розповів Козьяков.

За його словами, це рішення є остаточним, але формалізується указом Президента України.

"Підкреслюю: президент не може не видати указ. Він зобов'язаний це зробити. Це одне з найважливіших нововведень реформи. Всі кадрові рішення в судовій системі ухвадюються винятково всередині самої системи. Президент і Верховна Рада тепер з цієї процедури усунуті", - пояснив глава ВККС.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики