Цензор.НЕТ

26.03.18 10:51

Немає підстав говорити про кризу у відносинах Польщі та України: є лише поодинокі проблеми, - заступник глави МЗС Цихоцький

Українські робітники потрібні польським компаніям, так само, як і польським університетам потрібні українські студенти.

Немає підстав говорити про кризу у відносинах Польщі та України: є лише поодинокі проблеми, - заступник глави МЗС Цихоцький

Про це в інтерв'ю Європейській правді заявив заступник глави МЗС Польщі Бартош Цихоцький, передає Цензор.НЕТ.

Відповідаючи на запитання, чи згоден він, що історичні конфлікти призвели до глибокої кризи у відносинах  Польщі та України, Цихоцький сказав: "Ні, підстав говорити про кризу немає. У Польщі працює близько двох мільйонів робітників. Звичайно, це не благодійність - ці працівники потрібні польським компаніям, так само, як і польським університетам потрібні українські студенти. Але хіба можна в таких умовах казати про кризу відносин!".

За його словами, Польща з Україною у галузі безпеки веде широку співпрацю. "Або участь Польщі у відновленні шкіл на Донбасі, звичайно, на територіях, контрольованих українською владою. І навіть у сфері історичної політики - теж є успішна співпраця. Польський Інститут національної пам'яті дуже радий співпраці з СБУ в архівних справах", - додав дипломат.

Він уточнив, що "є лише поодинокі проблеми".

"Ми не можемо мовчати, коли українські чиновники нам забороняють проводити пошукові роботи та гідно ховати рештки наших предків; коли нас прирівнюють до німецьких і радянських окупантів - Польща ніколи не була окупантом України", - додав Цихоцький.

Водночас він заявив, що героїзація Україною людей, яких Польща вважає злочинцями, продовжує отруювати українсько-польські відносини.

За його словами, саме героїзація Україною "злочинців" призводить до випадків національної ворожнечі. Як приклад дипломат навів історію польської медсестри, яка розірвала документ українки, побачивши, що вона прописана на вулиці Бандери.

"Це прикрий випадок, але я хотів би заступитися: ми не знаємо сімейної історії цієї людини, можливо, її родичі були вбиті послідовниками Бандери. Звичайно, і українська дівчина ні в чому не винна - мало хто на якій вулиці прописаний? Але це показує, що героїзація Україною людей, яких ми вважаємо злочинцями, продовжує отруювати наші відносини", - зазначив дипломат.

Заступник польського міністра додав, що закон Про інститут національної пам’яті не становить загрози українським громадянам у Польщі.

"Він спрямований лише на висвітлення темних сторінок історії УПА. Зрештою, в Україні діє закон про заборону критики героїзації УПА. Він лякає поляків, які їздять в Україну, і обмежує свободу наукових досліджень на тему злочинних сторінок історії УПА", - сказав дипломат .

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики